Trwa ładowanie...

Zmarła Nora Ephron - królowa komedii romantycznych

Zmarła Nora Ephron - królowa komedii romantycznychŹródło: ONS.pl
drhc15q
drhc15q

W wieku 71 lat zmarła znana amerykańska pisarka, dziennikarka a także scenarzystka i reżyserka filmowa *Nora Ephron - poinformowały we wtorek amerykańskie media.*

Syn Ephron Jacob Bernstein powiedział dziennikowi "New York Times", że jego matka zmarła na zapalenie płuc wywołane przez ostrą leukemię, na którą cierpiała od dłuższego czasu.

Ephron, która zaczynała swoją karierę jako dziennikarka, pracowała dla wielu czołowych tytułów prasowych w USA. Była trzykrotnie zamężna, w tym z Carlem Bernsteinem, dziennikarzem dziennika "The Washington Post", który razem z Bobem Woodwardem ujawnił aferę Watergate.

Pod wpływem przeżyć związanych z rozwodem z Bernsteinem Ephron napisała powieść "Zgaga" (Heartburn), na kanwie której Mike Nichols nakręcił film z Meryl Streep i Jackiem Nicholsonem. Napisała też kilka innych popularnych książek.

drhc15q

Ephron była m. in. autorką scenariuszy do takich filmów jak "Silkwood", "Kiedy Harry spotkał Sally" i "Bezsenność w Seattle". Była także autorką scenariusza i reżyserką filmu "Julie i Julia".

Była trzykrotnie nominowana do nagrody Oscara.

drhc15q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhc15q