Trwa ładowanie...
d25aqhx

''Zniewolony'': Włoski dystrybutor przeprasza za plakat z Bradem Pittem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Zniewolony'': Włoski dystrybutor przeprasza za plakat z Bradem Pittem
d25aqhx

Włoski dystrybutor filmu *"Zniewolony" przeprosił producentów dzieła za promowanie tytuły nieautoryzowanymi plakatami.*

Firma BIM Distribuzione, która wypuściła na włoski rynek materiały promocyjne przedstawiające Brada Pitta i Michaela Fassbendera jako gwiazdy filmu "Zniewolony", przyznała się do błędu. Plakaty przedstawiające podobizny aktorów na pierwszym planie nie były autoryzowane przez producentów dzieła, studia Summit i Lionsgate. Materiały te zostaną wycofane z rynku.

Przypomnijmy, że plakaty, które wzbudziły tyle kontrowersji, zepchnęły Chiwetela Ejiofora na drugi plan, podczas gdy jest on odtwórcą roli głównej w obrazie Steve'a McQueena. Pitt pojawił się w nim jedynie w roli epizodycznej, a Fassbender gra na drugim planie. Media krytykowały twórców włoskich plakatów za promowanie tylko białych, bardziej popularnych aktorów.

d25aqhx

"Zniewolony"przedstawia prawdziwą historię Solomona Northupa, wykształconego i żonatego czarnoskórego mężczyzny, który został uprowadzony w 1841 roku i podstępem sprzedany do niewoli. Chociaż urodził się jako wolny człowiek, zmuszono go do niewolniczej pracy na plantacji bawełny w Luizjanie. Wolność odzyskał dopiero po 12 latach.

Film McQueena wejdzie na ekrany polskich kin 31 stycznia 2014 roku.

d25aqhx

Podziel się opinią

Share

d25aqhx

d25aqhx