Trwa ładowanie...
d44sx8x

Zniszczenia na planie "Matrix 4". Ekipa przegięła z pirotechniką

Zdjęcia do filmu "Matrix 4" ruszyły pełną parą. Pierwsze doniesienia sugerują, że twórcy nie biorą jeńców. Jak informują lokalne media, na planie doszło do niebezpiecznej sytuacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W głównej roli znów zobaczymy Keanu Reevesa
W głównej roli znów zobaczymy Keanu Reevesa (Getty Images/Eastnews)
d44sx8x

Nie jest tajemnicą, że plan trylogii "Matrix" był dla speców od efektów specjalnych laboratorium, w którym wymyślano kino na nowo.

Niemal każdy element filmu stworzono od podstaw, zaprzęgając najnowocześniejszą technologię. Dwa miesiące zajęło stworzenie urządzenia, które wyrabiało perfekcyjne krople deszczu. Wiele scen opierało się w 90 proc. na pracy komputerów.

Kultowy efekt, czyli bullet time, uzyskano dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu 100 statycznych kamer. Zamiast jednej. Pamiętacie scenę z helikopterem uderzającym w wieżowiec? Wymyślenie jej zajęło trzy miesiące.

d44sx8x

ZOBACZ TEŻ: tajemnica kodu "Matriksa". Fani wymyślnych teorii będą zawiedzeni

Dlatego, kiedy ruszyły zdjęcia na planie "Matrix 4", było jasne, że twórcy pójdą na całość. Od kilku dni do sieci trafiają kolejne fotki i filmiki z planu powstającej właśnie produkcji. Zdjęcia są aktualnie kręcone w San Francisco.

Zagłosuj na najlepszy polski film!

d44sx8x

I podobnie, jak w przypadku poprzednich części, ekipa nie rezygnuje z analogowych efektów specjalnych. A zwłaszcza pirotechniki. Serwis NBC Bay Area donosi, że z tą ostatnią ostro przesadzono.

W ubiegły weekend zdjęcia kręcono w ścisłym centrum miasta na Market Street. Natężenie wybuchów było tak duże, że żar bijący od eksplozji stopił kilka lamp oraz znak drogowy.

Ekipa przybyła na miejsce, wyceniła szkody na jakieś 2 tys. dol. Serwis Cinemablend podaje, że kolejne zdjęcia w San Francisco ruszają już w najbliższy weekend. Ciekawe, jakie tym razem będą szkody.

Przypomnijmy. Za reżyserię filmu "Matrix 4" ponownie odpowiada Lana Wachowski. Przy tworzeniu scenariusza pomagali jej Aleksandar Hemon i David Mitchell. W obsadzie znaleźli się m.in. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Lambert Wilson, Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick i Jonathan Groff.

"Matrix 4" trafi do kin 21 maja 2021 r. Tego samego dnia odbędzie się również premiera "John Wick 4", w której również główną rolę gra Keanu Reeves.

d44sx8x

Podziel się opinią

Share
d44sx8x
d44sx8x