Trwa ładowanie...

Zniszczenia na planie "Matrix 4". Ekipa przegięła z pirotechniką

Zdjęcia do filmu "Matrix 4" ruszyły pełną parą. Pierwsze doniesienia sugerują, że twórcy nie biorą jeńców. Jak informują lokalne media, na planie doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Share
Zniszczenia na planie "Matrix 4". Ekipa przegięła z pirotechniką
Źródło: Getty Images/Eastnews
dyo5by8

Niemal każdy element filmu stworzono od podstaw, zaprzęgając najnowocześniejszą technologię. Dwa miesiące zajęło stworzenie urządzenia, które wyrabiało perfekcyjne krople deszczu. Wiele scen opierało się w 90 proc. na pracy komputerów.

dyo5by8

Kultowy efekt, czyli bullet time, uzyskano dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu 100 statycznych kamer. Zamiast jednej. Pamiętacie scenę z helikopterem uderzającym w wieżowiec? Wymyślenie jej zajęło trzy miesiące.

ZOBACZ TEŻ: tajemnica kodu "Matriksa". Fani wymyślnych teorii będą zawiedzeni

Dlatego, kiedy ruszyły zdjęcia na planie "Matrix 4", było jasne, że twórcy pójdą na całość. Od kilku dni do sieci trafiają kolejne fotki i filmiki z planu powstającej właśnie produkcji. Zdjęcia są aktualnie kręcone w San Francisco.

dyo5by8

I podobnie, jak w przypadku poprzednich części, ekipa nie rezygnuje z analogowych efektów specjalnych. A zwłaszcza pirotechniki. Serwis NBC Bay Area donosi, że z tą ostatnią ostro przesadzono.

W ubiegły weekend zdjęcia kręcono w ścisłym centrum miasta na Market Street. Natężenie wybuchów było tak duże, że żar bijący od eksplozji stopił kilka lamp oraz znak drogowy.

Ekipa przybyła na miejsce, wyceniła szkody na jakieś 2 tys. dol. Serwis Cinemablend podaje, że kolejne zdjęcia w San Francisco ruszają już w najbliższy weekend. Ciekawe, jakie tym razem będą szkody.

Przypomnijmy. Za reżyserię filmu "Matrix 4" ponownie odpowiada Lana Wachowski. Przy tworzeniu scenariusza pomagali jej Aleksandar Hemon i David Mitchell. W obsadzie znaleźli się m.in. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Lambert Wilson, Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick i Jonathan Groff.

"Matrix 4" trafi do kin 21 maja 2021 r. Tego samego dnia odbędzie się również premiera "John Wick 4", w której również główną rolę gra Keanu Reeves.

dyo5by8

Podziel się opinią

Share
dyo5by8
dyo5by8