Trwa ładowanie...
d1elpgj

Żona odchodzi od Weinsteina. Fala krytyki wobec hollywoodzkiego producenta

Georgina Chapman, żona Harveya Weinsteina, podjęła decyzję o rozstaniu z mężem po artykule w "The New York Times", w którym amerykański producent został oskarżony o molestowanie seksualne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harvery Wesintein z żoną Georginą Chapman
Harvery Wesintein z żoną Georginą Chapman (Getty Images)
d1elpgj

- Moje serce łączy się w bólu ze wszystkimi kobietami, które cierpiały z powodu tych niewybaczalnych działań. Zadecydowałam odejść od męża - napisała Chapman w oficjalnym oświadczeniu. - Dbanie o dobro moich małych dzieci jest moim podstawowym priorytetem i pragnę prosić media o uszanowanie mojej prywatności - dodała kobieta.

Zobacz: Harvey Wesintein oskarżony o molestowanie. Jaka przyszłość czeka przyjaciela Weroniki Rosati?

Georgina Chapma poślubiła Harveya Weinsteina w 2007 roku. Para wychowuje 7-letnią córkę Indie i 4-letniego syna Dashiella.

d1elpgj

Dziennik "New York Times" poinformował w czwartek, że Harvey Weinstein w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy. Jedną z jego ofiar miała być znana aktorka Ashley Judd. Według gazety co najmniej ośmiu kobietom producent zapłacił za milczenie. Przybywa nazwisk kobiet, które przyznają, że były przez niego molestowane, w tym aktorek pierwszoligowych, takich jak Angelina Jolie czy Gwyneth Paltrow.

65-letni producent wydał oświadczenie, w którym przeprosił za błędy, ale jednocześnie zapowiedział pozew sądowy przeciwko dziennikowi.

Harvey Weinstein jest producentem ponad 300 filmów, (m.in. "Pulp Fiction", "Zakochany Szekspir", "Angielski pacjent", "Władca Pierścieni") i jednym z najpotężniejszych ludzi w Hollywood. Według wyliczeń "Daily Mail" podczas ceremonii rozdania Oscarów więcej osób dziękowało ze sceny Weinsteinowi niż Bogu.

d1elpgj

Podziel się opinią

Share

d1elpgj

d1elpgj