Trwa ładowanie...

"Byłam dzieciakiem, byłam przerażona". Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow oskarżają Harveya Weinsteina o molestowanie

Jedna z największych afer seksualnych w historii Hollywood zatacza coraz szersze kręgi. Teraz o molestowanie oskarżają producenta Harveya Weinsteina Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow.

Share
"Byłam dzieciakiem, byłam przerażona". Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow oskarżają Harveya Weinsteina o molestowanie
Źródło: Getty Images
d4lrzem

Wszystko zaczęło od czwartkowego artykułu "New York Timesa". Śledztwo gazety wykazało, że jeden z największych producentów Hollywood przez kilkadziesiąt lat molestował kobiety z branży – począwszy od asystentek, a skończywszy na pierwszoligowych gwiazdach fabryki snów. Reportaż "New York Timesa" odbił się bardzo głośnym echem – Weinsteina krytykują aktorzy, producenci, a nawet Barack Obama.

Do tej pory było wiadomo, że jego ofiarami padły m.in. aktorki Ashley Judd ("Frida") czy Rose McGowan ("Planet Terror"). Po sensacji "New York Timesa" wyniki swojego śledztwa opublikował magazyn "New Yorker". Informacje, do których dotarli dziennikarze, są jeszcze bardziej szokujące. Na łamach gazety zamieszczono wypowiedzi m.in. Angeliny Jolie i Gwyneth Paltrow. Gwiazdy oskarżyły Weinsteina o to, że molestował je, gdy były młodymi, aspirującymi aktorkami.

- Byłam dzieciakiem, byłam przerażona. Myślałam, że jesteś moim wujkiem Harveyem – mówi Paltrow, która wspomina, że Weinstein próbował zwabić ją do sypialni i nakłonić do "zrobienia masażu". Aktorka miała wówczas 22 lata.

d4lrzem

Paltrow odmówiła, a o zajściu poinformowała swojego ówczesnego chłopaka, Brada Pitta. Aktor udał się do Weinsteina i zrobił mu awanturę.

- Przez dłuższą chwilę (Weinstein - przyp. red.) krzyczał na mnie, był brutalny, bo myślał, że będę milczeć - mówi Paltrow, dodając:

- Jesteśmy w momencie, kiedy kobiety muszą wysłać jasne przesłanie, że koniec z tym. Kończy się traktowanie kobiet w ten sposób!

Do sprawy odniosła się też Angelina Jolie, która wyznała z kolei, że Harvey Weinstein próbował nakłonić ją do seksu w hotelu, kiedy kręciła zdjęcia do filmu "Gra w serce" z 1998 r.

d4lrzem

- Miałam złe doświadczenia z Harveyem Weinsteinem w młodości i w rezultacie postanowiłam, że nigdy nie będę z nim współpracować i będę ostrzegać przed nim innych *- mówi aktorka. - *Takie zachowanie wobec kobiet w każdej dziedzinie i w każdym kraju jest nie do przyjęcia.

Wśród kobiet, z którymi rozmawiał autor artykułu, Ronan Farrow, są m.in. aktorki Asia Argento i Lucia Evans, które Weinstein zmusił do seksu. Ponadto Mira Sorvino przyznała, że była molestowana, a Patricia Arquette powiedziała, że Weinstein zablokował jej karierę, po tym jak odrzuciła jego propozycje. Ponadto "New Yorker" dotarł do taśm, na których słychać, jak nakłania modelkę Ambrę Battilanę Gutierrez, by poszła z nim do pokoju, gdzie on weźmie prysznic.

O co chodzi w aferze Harveya Weinsteina? Wyjaśniamy:

d4lrzem

Podziel się opinią

Share
d4lrzem
d4lrzem