Trwa ładowanie...
d42gtn4

Zwiastun "Botoksu" hitem internetu. 5 mln wyświetleń w zaledwie 5 dni

Tego można było się spodziewać. Zwiastun "Botoksu", nowego filmu Patryka Vegi okazał się hitem internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwiastun "Botoksu" hitem internetu. 5 mln wyświetleń w zaledwie 5 dni
(Materiały prasowe)
d42gtn4

W zaledwie 5 dni trailer produkcji uderzającej w polską służbę zdrowia obejrzało 5 milionów osób. Bezkompromisowy, pełny ostrych scen trailer na samym Facebooku zanotował ponad 4 miliony odsłon i był udostępniany ponad 40 tysięcy razy. Do tego należy doliczyć odtworzenia klipu z serwisu YouTube i playerach krajowych portali internetowych.

To nie tylko lepszy wynik od tego, który zanotowała w sieci pierwsza zapowiedź hitu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" (najbardziej kasowego polskiego filmu 2016 roku), ale też rezultat rzucający wyzwanie produkcjom z Hollywood.

Zobacz hitowy zwiastun "Botoksu"

"Botoks" to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie mogło zabraknąć charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru. W główne postacie kobiece wcieliły się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerują im ulubieńcy widzów: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska. Zdjęcia do "Botoksu" były realizowane w: Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i Kenii.

d42gtn4

Szpital ukazany w "Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

- Zależało mi, żeby "Botoks", podobnie jak "Pitbull", był wierny rzeczywistości w każdym detalu - opowiada Vega. - Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny. Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii. W trakcie zdjęć przed monitorem nieustannie siedziało kilku lekarzy, którzy cyzelowali wszystkie sceny. Zaś ci pracownicy służby zdrowia, którzy czytali scenariusz, mówili: "O kurczę! Jakbyście to wszystko wyjęli z mojego szpitala". (...) Jestem przekonany, że kiedy ten film wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej.
"Botoks" wejdzie do kin 29 września 2017 roku. Tymczasem zaraz po wakacjach do kin trafi także inna ciekawa polska produkcja, czyli "Tarapaty". To pozycja obowiązkowa dla młodszych widzów, oraz ich rodziców, którzy z pewnością wyczują w niej specyficzny klimat retro, jaki znają z właśnego dzieciństwa. Zwiastun poniżej:

d42gtn4

Podziel się opinią

Share

d42gtn4

d42gtn4