Trwa ładowanie...

''Zwierzęta'' braci Duplassów w Polsce - zaraz po amerykańskiej premierze

Dwa dni po amerykańskiej premierze do Polski dotrze serial "Zwierzęta" "Animals" braci Duplassów. Światowa premiera produkcji zapowiedziana została na 5 lutego. Polscy widzowie będą mogli ją śledzić już od 7 lutego w HBO Comedy i HBO GO.

''Zwierzęta'' braci Duplassów w Polsce - zaraz po amerykańskiej premierze
d3vumnc
d3vumnc

Bohaterami serialu są pogardzane przez wszystkich stworzenia zamieszkujące najbardziej wrogie zwierzętom środowisko - Nowy Jork. Okazuje się, że cierpiące z powodu zawodów miłosnych szczury, kwestionujące swoją tożsamość płciową gołębie lub przeżywające kryzys wieku średniego pluskwy, wdają się w tak samo niezręczne rozmowy, moralne dwuznaczności i równie boleśnie jak ludzkim mieszkańcom miasta dokucza im egzystencjalny lęk.

Za produkcję odpowiadają bracia Jay i Mark Duplassowie ( "Bliskość" ). Pomysłodawcami serialu są Phil Matarese i Mike Luciano, którzy poznali się w pracy w nowojorskiej firmie produkcyjnej, gdzie czasami bawili się w podkładanie głosów gołębiom siadającym na parapetach biurowych okien. W końcu Phil zaproponował stworzenie krótkiej, opartej na tych zabawach animacji, która miałaby zostać wyświetlona podczas comiesięcznych występów komediowych Mike'a. Seria animacji "Zwierzęta" szybko zainteresowała nowojorskie kina i festiwale filmowe w Stanach. W 2013 roku duet zdobył nagrodę dla najlepszej komedii na New York Television Festival. Wtedy "Zwierzętami" zainteresowali się producenci Jay i Mark Duplassowie, którzy przekonali Phila i Mike'a do stworzenia dziesięciu półgodzinnych odcinków. Premiera dwóch pierwszych odbyła się w styczniu 2015 roku na Sundance Film Festival. Serial spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków, publiczności i HBO, które zakupiło dwa sezony "Zwierząt".

Animacje do serialu powstały we współpracy ze Starburns Industries - studia stojącego m.in. za nominowaną w tym roku do Oscara "Anomalisą" Charliego Kaufmana.

d3vumnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vumnc