WP
WP

Życie Adeli - Rozdział 1 i 2 - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Życie Adeli” (fr. La vie d'Adele) to francuski film dramatyczny z 2013 roku w reżyserii Abdellatifa Kechiche’a, który napisał scenariusz razem z Ghalią Lacroix. Za produkcję także odpowiada Abdellatif Kechiche. Polskim dystrybutorem dzieła jest Gutek Film. Fabuła filmu jest oparta na francuskiej powieści graficznej Julie Maroh z 2010 r. pt. „Le Bleu est une couleur chaude”.

Obraz zdobył Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes w 2013 roku. Jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga przyznało główną nagrodę wyróżniając nie tylko reżysera, ale i dwie młode aktorki - Adele Exarchopoulos i Lee Seydoux - występujące w głównych rolach. Spielberg, Ang Lee, Cristian Mungiu, Nicole Kidman oraz pozostali członkowie jury zwrócili uwagę na wielką emocjonalną siłę filmu, który w absolutnie uniwersalny i nowoczesny sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającej się na przestrzeni wielu lat.

„Życie Adeli” było szeroko dyskutowane od początku festiwalu za sprawą jednych z najśmielszych scen erotycznych w historii kina. Opowieść zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Adèle Exarchopoulos jako Adela, Léa Seydoux jako Emma, Jérémie Laheurte jako Thomas, Catherine Salée jako matka Adeli, Aurélien Recoing jako ojciec Adeli, Sandor Funtek jako Valentin.

Tytuł oryginalny

Vie d'Adele, La

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

18.10.2013

Czas trwania

179 min.

Obsada
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP