Scjentologia: Oni wierzą w te bzdury!

Scjentologia: Oni wierzą w te bzdury!
Źródło zdjęć: © ONS.pl

Niektóre źródła podają, że 75 milionów lat temu galaktyczny tyran o imieniu Xenu przetransportował na Ziemię kosmicznymi samolotami z napędem rakietowym setki miliardów zamrożonych istot, które później rozmieścił wokół ziemskich wulkanów, by następnie zbombardować je bombami wodorowymi.

Niektóre źródła podają, że 75 milionów lat temu galaktyczny tyran o imieniu Xenu przetransportował na Ziemię kosmicznymi samolotami z napędem rakietowym setki miliardów zamrożonych istot, które później rozmieścił wokół ziemskich wulkanów, by następnie zbombardować je bombami wodorowymi.

To co z nich pozostało postanowił zindoktrynować, wmawiając im kłamstwa o ich jestestwie, za pomocą gigantycznego trójwymiarowego filmu, który wyświetlał przez kolejne 36 dni. Nie wiemy, co to była za produkcja, ale jej twórca (L. Ron Hubbard, pisarz science fiction, który twierdził, że najlepszym sposobem na zarobek jest założenie religii) gotowy był przysiąc, że scenariusz również oparł na prawdziwych wydarzeniach.

Poddajecie to w wątpliwość? Na razie jesteście w mniejszości, ale nie jest przesądzone, że w przyszłości nie dołączycie do grona piewców tej opowieści. Wszak już w tej chwili do grona jej fanatycznych wyznawców zaliczają się największe gwiazdy światowego kina! Kto wierzy w te bzdury?

1 / 11

Xenu żyje!

Obraz
© PD

Dusze zamordowanych przez Xenu istot wniknęły w ludzkie ciała i od milionów lat na nich pasożytują, powodując liczne problemy. A galaktyczny tyran żyje po dziś dzień uwięziony w polu siłowym zasilanym przez niewyczerpującą się baterię wewnątrz do tej pory niezidentyfikowanej góry.

Nie wiadomo też, kto miał tyle siły, by władającego potężną flotą kosmiczną dowódcę schwytać i odosobnić. Powód jest prozaiczny - niewiele osób pamięta traumatyczne wydarzenie sprzed ery dinozaurów. Ci, którzy chcą sobie o tym przypomnieć i znaleźć rozwiązanie trosk doczesnych, powinni porzucić dotychczasowe wyznanie i wstąpić do kościoła scjentologicznego.

Zachętą będzie doborowe towarzystwo (z atrakcyjnymi kobietami włącznie), które wprost nie może się doczekać, by poznać kolejnych jego członków. O kim mowa?

2 / 11

Juliette Lewis

Obraz
© ONS.pl

Popularna głównie w latach 90. aktorka amerykańska i piosenkarka, szerokiej widowni najbardziej znana z kreacji w „Urodzonych mordercach” Olivera Stone’a. Na przeprowadzonej przez magazyn „Tropopkin” liście 25-ciu Najbardziej Intrygujących Osób, zajęła 7. miejsce.

Mimo że ranking ten ciężko uznać za znaczący na szerszą skalę, wysoka lokata Juliette Lewis niewątpliwie odzwierciedla niepokojącą aurę zagadkowości, jaka wokół niej panuje i przybliża sposób percepcji jej osoby przez kinową publiczność.

Choć jest scjentolożką, obchodzi Boże Narodzenie i ma pewne wątpliwości co do pokrewieństwa z samym Xenu. Jednocześnie z doktrynami stworzonymi przez L. Rona Hubbarda wyznaje też chrześcijaństwo.

3 / 11

John Travolta

Obraz
© ONS.pl

Jeden z najbardziej znanych i najlepiej opłacanych aktorów hollywoodzkich, popularny niemal nieprzerwanie od 30 lat. Wszechstronny, o dość charakterystycznej urodzie, odnajduje się dobrze w każdym gatunku (komedia, thriller, film muzyczny, film fantasy), mając szczególne szczęście do trafiania na role w filmach, które później zyskują miano kultowych.

Kultowa z pewnością nie była "Bitwa o Ziemię", uznana za jeden z najgorszych filmów w dziejach kina. Ekranizacja prozy twórcy scjentologii była spełnionym marzeniem Travolty, który zaciekle bronił miałkiej i żenującej produkcji science fiction.

Scjentologiem jest od 1975 roku. Jego żona, Kelly Preston, również należy do członków uznawanej za sektę organizacji.

4 / 11

Tom Cruise

Obraz
© ONS.pl

Chyba najbardziej aktywny ze słynnych scjentologów, swego czasu na każdym kroku obnoszący się ze swoimi przekonaniami.

Sporo kontrowersji wzbudza jego związek z Katie Holmes, którą wciągnął w poczet wyznawców doktryn Hubbarda. Jedna z nich głosi, że rodząca kobieta nie może przyjąć środków przeciwbólowych, ani wydać z siebie krzyku podczas akcji porodowej. Ta odbywała się oczywiście w obecności lekarzy i pielęgniarek... scjentologów.

Ciekawe czy podczas sesji terapeutycznych (tzw. audytów) Cruise odzyskuje wspomnienia z czasów Xenu, tak jak jeden z członków organizacji, który przypomniał sobie swój wcześniejszy romans z rudowłosym robotem, wypadek z walcem drogowym kierowanym przez marsjańskiego biskupa oraz zmianę w kosmicznego morsa, który zginął spadając z latającego talerza.

5 / 11

Kirstie Alley

Obraz
© ONS.pl

Znana amerykańska aktorka, scenarzystka i producentka telewizyjna i filmowa. Stała się rozpoznawalna dzięki roli w serialu telewizyjnym „Zdrówko” (1987-1993). Zagrała Rebekę Howe, neurotyczną i energiczną właścicielkę nocnego baru. Za tę rolę otrzymała pięć nominacji, w tym jedną statuetkę Emmy (1991) oraz cztery nominacje i w tym jedną nagrodę Złotego Globu (1991) dla najlepszej aktorki komediowej.

Jej największym kinowym sukcesem jest występ w trzech częściach „I kto to mówi”, gdzie spotkała się z wspomnianym już Johnem Travoltą.

Scjentolożką została, kiedy zwalczała uzależnienie od kokainy za pomocą specjalnego i wspieranego przez wyznawców religii Hubbarda programu. Po jego zakończeniu kontynuowała trening, a w 2007 roku dotarła do siódmego stopnia wtajemniczenia. Tego roku przekazała też 5 milionów dolarów na rzecz Kościoła Scjentologicznego.

6 / 11

Priscilla Presley

Obraz
© ONS.pl

Razem z córką, Lisą Marie, od wielu lat należą do Kościoła Scjentologicznego, podkreślając na każdym kroku swoją niechęć do psychiatrii i wspierając Citizens Commission on Human Rights - założoną w 1969 roku przez Thomasa Szasza oraz kilku scjentologów grupę negującą skuteczność psychiatrii i opowiadającą się za jej delegalizacją.

7 / 11

Jason Lee

Obraz
© ONS.pl

Amerykański aktor, znany ze stałej współpracy z reżyserem Kevinem Smithem (m.in. „Clerks – Sprzedawcy 2”) i z tytułowej roli w serialu komediowym „Mam na imię Earl”.

Jego droga do show-biznesu związana była ze skateboardową pasją – jazdę na deskorolce zaczął uprawiać jako 13-latek i stosunkowo szybko doszedł do perfekcji w tej dziedzinie. To właśnie dzięki deskorolkowym umiejętnościom na początku lat 90. trafił na plan kilku teledysków, z których łatwo przeskoczył na wielki ekran.

Chociaż jest aktywnym scjentologiem, stara się nie obnosić ze swoimi przekonaniami, w przeciwieństwie do kolegów po fachu.

8 / 11

Marisol Nichols

Obraz
© ONS.pl

Najbardziej znana z kreacji agentki Nadii Yassir z szóstego sezonu serialu "24 godziny", występowała także w "Beverly Hills 90210", kilku odcinkach "Przyjaciół" oraz filmie "Agent XXL 2".

Jest scjentolożką aktywnie wspierającą tzw. Criminon, czyli techniki resocjalizacji więźniów stworzony przez L. Rona Hubbarda. Jego założenia zostały spisane w broszurze zatytułowanej "Droga do szczęścia", która stanowi integralną część procesu przystosowania skazańców do życia w społeczeństwie.

Program budzi wiele kontrowersji, jednak jest stosowany w niektórych więzieniach w USA.

9 / 11

Giovanni Ribisi

Obraz
© ONS.pl

Charakterystyczny, amerykański aktor filmowy, jedna z gwiazd „Avatara”. Jego znakiem rozpoznawczym jest chłopięcy, ‘młodzieniaszkowaty’ wygląd – niezmienny, mimo upływu lat.

Na dużym ekranie zadebiutował w 1996 roku, biorąc udział w muzycznym komediodramacie „Szaleństwa młodości” w reżyserii i z udziałem Toma Hanksa. W telewizji pojawiał się odtąd rzadko, zamieniając medium, które uczyniło z niego dziecięcą gwiazdę, na kinowe produkcje.

Od wielu lat przyznaje, że gdyby nie scjentologia, skończyłby na ulicy. Aktywnie wspiera Kościół Scjentologiczny, potwierdzając swoją przynależność obecnością m.in. na otwarciu scjentologicznego muzeum w grudniu 2005 roku.

Jego siostra bliźniaczka, Marissa, jest żoną piosenkarza Becka - oboje również są scjentologami.

10 / 11

Bijou Phillips

Obraz
© ONS.pl

Amerykańska aktorka, modelka i piosenkarka. Jedna z najmłodszych kobiet, które kiedykolwiek gościły na okładce magazynu Vogue. Wystąpiła w takich filmach jak "U progu sławy", "Bully", "Hostel II" i "Udław się".

Wraz ze swoim mężem, Dannym Mastersonem, jest oddaną scjentolożką. W wielu wywiadach powtarza za Hubbardem szkodliwy wpływ psychologii (i farmakologii psychologicznej) na zdrowie ludzi cierpiących na depresję i zespoły lękowe.

Znany z "Różowych lat 70." mąż Bijou twierdzi, że scjentologia jest "studium wiedzy", które daje mu pewność siebie, ale nie sprawia że odnosi większe sukcesy w Hollywood.

11 / 11

Erika Christensen

Obraz
© ONS.pl

Erika Christensen wystąpiła m.in. w takich filmach jak "Traffic", "Wielbicielka", "Plan lotu" oraz "The Perfect Score". Od 2010 roku jest gwiazdą serialu "Parenthood". (mf/gk)

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (32)