Trwa ładowanie...
ycipk-lmy73q
ycipk-lmy73q

30 Minut lub mniej - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„30 Minut lub mniej” (ang. 30 Minutes or Less) to amerykańska komedia akcji z 2011 roku. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny jest Ruben Fleischer. Scenariusz napisali Michael Diliberti i Matthew Sullivan. Produkcją zajęli się Ben Stiller, Stuart Cornfeld i Jeremy Kramer. Muzykę skomponował Ludwig Goransson. W Polsce film nie pojawił się w kinie, został wydany jedynie na DVD w 2012 roku.

Nick (Jesse Eisenberg) jest dostawcą pizzy w małym miasteczku. Jego proste, przyziemne życie zderza się z wielkimi planami dwóch planujących zostać przestępcami mistrzów (Danny McBride i Nick Swardson). Swawolny duet porywa Nicka i zmusza go do napadu na bank. Kiedy czasu na wykonanie niewykonalnego zadania ubywa, Nick zwraca się o pomoc do byłego najlepszego przyjaciela Cheta (Aziz Ansari). Zegar nieubłaganie tyka, a ta dwójka musi poradzić sobie z policją, wynajętymi zabójcami, pożeraczami ognia i swym skomplikowanym układem.

W pozostałych rolach zagrali: Michael Peña jako Chongo, Fred Ward jako Major, Dilshad Vadsaria - Kate Flanning, Mya Rajah – Amelia, Bianca Kajlich – Juicy, Brett Gelman – Chris. Obraz kręcono w Grand Rapids w stanie Michigan. Budżet wynosił 28 milionów dolarów, a wpływy z dystrybucji wyniosły ponad 40 milionów.

ycipk-lmy73q

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-lmy73q
ycipk-lmy73q