Trwa ładowanie...
d4gze0m

30 Minut lub mniej

Najnowsze informacje
3.8
(5 głosów)
Oceń:
d4gze0m

„30 Minut lub mniej” (ang. 30 Minutes or Less) to amerykańska komedia akcji z 2011 roku. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny jest Ruben Fleischer. Scenariusz napisali Michael Diliberti i Matthew Sullivan. Produkcją zajęli się Ben Stiller, Stuart Cornfeld i Jeremy Kramer. Muzykę skomponował Ludwig Goransson. W Polsce film nie pojawił się w kinie, został wydany jedynie na DVD w 2012 roku.

Nick (Jesse Eisenberg) jest dostawcą pizzy w małym miasteczku. Jego proste, przyziemne życie zderza się z wielkimi planami dwóch planujących zostać przestępcami mistrzów (Danny McBride i Nick Swardson). Swawolny duet porywa Nicka i zmusza go do napadu na bank. Kiedy czasu na wykonanie niewykonalnego zadania ubywa, Nick zwraca się o pomoc do byłego najlepszego przyjaciela Cheta (Aziz Ansari). Zegar nieubłaganie tyka, a ta dwójka musi poradzić sobie z policją, wynajętymi zabójcami, pożeraczami ognia i swym skomplikowanym układem.

W pozostałych rolach zagrali: Michael Peña jako Chongo, Fred Ward jako Major, Dilshad Vadsaria - Kate Flanning, Mya Rajah – Amelia, Bianca Kajlich – Juicy, Brett Gelman – Chris. Obraz kręcono w Grand Rapids w stanie Michigan. Budżet wynosił 28 milionów dolarów, a wpływy z dystrybucji wyniosły ponad 40 milionów.

30 Minut lub mniej
Tytuł oryginalny

30 Minutes or Less

Gatunek

przygodowy, akcji, komedia

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Czas trwania

83 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gze0m
d4gze0m
d4gze0m