Trwa ładowanie...

Adrien Brody nagrodzony na Festiwalu w Locarno

Amerykański aktor Adrien Brody otrzymał nagrodę Klubu Leoparda 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno. Aktor odbierze wyróżnienie "dla osobowości filmowej, która wpłynęła na zbiorową wyobraźnię" 4 sierpnia.

Adrien Brody nagrodzony na Festiwalu w LocarnoŹródło: Getty Images
dto9pv8
dto9pv8

AFP przypomniała we wtorek, że artysta za rolę kompozytora Władysława Szpilmana w filmie "Pianista" Romana Polańskiego (2002) otrzymał Oscara dla najlepszego aktora i nagrodę Cezar dla najlepszego aktora.

- Rola ta "dociera do serc publiczności (...) przede wszystkim poprzez sposób, w jaki aktor potrafił wcielić się tę postać, która jednocześnie jest człowiekiem jak każdy inny i symbol tragedii, o której musimy stale pamiętać" - napisała AFP, cytując słowa Carla Chatriana, dyrektora artystycznego festiwalu.

Adrien Brody urodził się w Nowym Jorku w 1973 r. Zadebiutował w "New York Stories" (1989) - filmie Francisa Forda Coppoli. Później pracował z takimi reżyserami jak Steven Soderbergh, Oliver Stone, Ken Loach, Spike Lee, Roman Polański i Woody Allen.

*70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno odbędzie się w dniach 2-12 sierpnia. W latach ubiegłych laureatami nagród Klubu Leoparda byli, m.in.: Faye Dunaway (2013), Mia Farrow (2014), Andy Garcia (2015) i Stefania Sandrelli (2016). *

Obejrzyj zwiastun epickiego filmu "Wojna imperiów" z Adrienem Brody i Jackie Chanem w rolach głównych:

dto9pv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dto9pv8