Trwa ładowanie...

Agnieszka Smoczyńska nakręciła horror o mazurskim pożeraczu serc

Agnieszka Smoczyńska skończyła zdjęcia do krótkiego filmu, będącego częścią pełnometrażowej ośmioczęściowej antologii horroru “The Field Guide to Evil”, powstającej przy współudziale twórców m.in. “Blair Witch”. Reżyserka przebojowych “Córek Dancingu” opowie o Wyspie Pożeracza Serc.

Agnieszka Smoczyńska nakręciła horror o mazurskim pożeraczu sercŹródło: fot. Karolina Jonderko
d3i0zit
d3i0zit

Bohaterem polskiej części pt. “Wyspa Pożeracza Dusz”, nakręconej przez Agnieszkę Smoczyńską w oparciu o scenariusz Roberta Bolesto jest Kindler, bohater dziewiętnastowiecznych podań, który w okolicy jeziora Krzywa Kuta postanowił zjeść tuzin ludzkich serc, aby wygrywać wszystkie procesy sądowe. -* Kindler zainteresował nas z kilku powodów. To bardzo polska opowieść, w której odbija się wielonarodowość, wieloreligijność, a także mazurskie zabobony. Nie brakuje w niej turpizmu, dodatkowo legendę wzbogaciliśmy o wątek miłosny, bo w naszym filmie Kindler zakochuje się w upiornej Dziewicy. Chcieliśmy opowiedzieć o narodzinach zła* - mówi Agnieszka Smoczyńska w rozmowie z Wirtualną Polską. - O Kindlerze myśleliśmy jako dawnym odpowiedniku Breivika - dodaje.

- Chciałem opowiedzieć mazurską historię, bo stamtąd pochodzę, a ta wydała mi się bonusem do “Córek Dancingu”, w obydwu historiach pojawia się motyw zjadania ludzkich serc - mówi Robert Bolesto.

Horror w Twierdzy Modlin i okolicach Kazimierza Dolnego
W filmie występują Andrzej Konopka jako Kindler i Urszula Zerek jako Dziewica. Operatorem jest Jakub Kijowski. Zdjęcia powstawały w Twierdzy Modlin i wąwozach koło Kazimierza Dolnego.

d3i0zit

W “The Field Guide to Evil” udział wzięło międzynarodowe grono ośmiu reżyserów z Niemiec (Katrin Gebbe - "A jeśli Bóg jest?"), Turcji (Can Evrenol - "Baskin"), Wielkiej Brytanii (Peter Strickland - “Duke of Burgundy. Reguły pożądania”), Austrii (Veronika Franz & Severin Fiala - "Widzę, widzę"), Grecji (Yannis Veslemes - "Norway"), Indii (Ashim Ahluwalia - "Miss Lovely") i USA (Calvin Reeder - "The Rambler").

Pomysłodawcami i producentami głównymi “The Field Guide to Evil” są Ant Timpson ("ABCs of Death") i Alamo Drafthouse. Ponadto wśród producentów znaleźli się Christos V. Konstantakopoulos (“Przed północą,” “Lobster”) i Keith i Jess Calder (“Anomalisa,” “Blair Witch”), którzy błyskawicznie zebrali pół miliona dolarów dzięki kampanii crowfundingowej. W Polsce producentami wykonawczymi są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham z Aurum Film. Twórców wsparli także studio produkcyjne Orka i Dreamsound.

Premiera “The Field Guide to Evil” na dużych ekranach w USA i Nowej Zelandii jest zaplanowana na przyszły rok.

Smoczyńska w pierwszej lidze
Agnieszka Smoczyńska i Robert Bolesto pracują również nad projektem post-industrialnego musicalu science-fiction “Deranged” na motywach albumu “1. Outside” Davida Bowiego. Poprzedni film Smoczyńskiej “Córki Dancingu” odbił się wielkim echem w kraju i za granicą. Film został obecnie wydany na DVD przez prestiżowe wydawnictwo filmowe The Criterion Collection, w którym wydaje się najbardziej uznanych twórców. Z polskich reżyserów ten zaszczyt spotkał jedynie Andrzeja Wajdę, Krzysztofa Kieślowskiego i Romana Polańskiego. Agnieszka Smoczyńska znalazła się wśród najlepszych i nie jest to przypadek.

fot. Karolina Jonderko fot. Karolina Jonderko
fot. Karolina Jonderko Źródło: fot. Karolina Jonderko
fot. Karolina Jonderko fot. Karolina Jonderko
fot. Karolina Jonderko Źródło: fot. Karolina Jonderko
fot. Karolina Jonderko fot. Karolina Jonderko
fot. Karolina Jonderko Źródło: fot. Karolina Jonderko
fot. Karolina Jonderko fot. Karolina Jonderko
fot. Karolina Jonderko Źródło: fot. Karolina Jonderko

Zobacz zwiastun "Córek Dancingu":

d3i0zit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i0zit