Trwa ładowanie...

Aleftyna Gościmska nie żyje. Polska aktorka teatralna i telewizyjna miała 85 lat

W wieku 85 lat odeszła Aleftyna Gościmska. Była cenioną aktorką teatralną i telewizyjną. O śmierci poinformowała rodzina.
Share
Aleftyna Gościmska była aktorką teatralną, telewizyjną i filmową
Aleftyna Gościmska była aktorką teatralną, telewizyjną i filmowąŹródło: Forum
dk5de8a

Aleftyna Gościmska zmarła 20 marca. Smutną informację przekazali bliscy w nekrologu, który w mediach społecznościowych opublikował aktor i redaktor naczelny Teatru dla Wszystkich Wiesław Kowalski.

"Był ktoś kogo nie zastąpi nikt!

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 marca 2020 r. w wieku 85 lat odeszła nasza Kochana Siostra i Ciocia Śp. Aleftyna Krystyna Gościmska, aktorka teatralna, pedagog, bibliofilka, osoba wielkiej kultury, o czym zawiadamiają pogrążeni w żalu Siostra, Bratowa i Bratanek z Rodziną.

Nabożeństwo żałobne odprawione będzie w piątek 27 marca 2020 r. godzinie 12.00 w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego (na tymże cmentarzu)" – czytamy w nekrologu.

Widzowie pamiętają Aleftynę Gościmską z serialu "39 i pół" czy filmu "Mój rower" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Ale Gościmska była przede wszystkim aktorką teatralną. Występowała na deskach m.in. Teatru Dramatycznego w Elblągu, Teatru im. Kochanowskiego w Radomiu oraz Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

dk5de8a

ZOBACZ TEŻ: producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Śmierć Aleftyny Gościmskiej potwierdził też branżowy serwis Filmpolski.pl. Jej ostatnią rolą przed kamerą był występ w serialu "Na sygnale" z 2015 r.

dk5de8a

Podziel się opinią

Share
dk5de8a
dk5de8a