Trwa ładowanie...
d1ittgj

Andrzej Mrozek nie żyje. Aktor znany m.in. z "Samych swoich" miał 80 lat

W wieku 80 lat zmarł Andrzej Mrozek. Przez wiele lat był związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Zagrał też m.in. w "Samych swoich" czy "Stawce większej niż życie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Mrozek nie żyje
Andrzej Mrozek nie żyje (Instytut Teatralny/Encyklopedia Teatru Polskiego)
d1ittgj

Smutną informację przekazał na FB Teatr Polski we Wrocławiu.

"Z przykrością informujemy, że w wieku 80 lat zmarł Andrzej Mrozek – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, absolwent PWSFTiTV w Łodzi. Z naszym Teatrem związany był przez ponad 30 lat. W styczniu 2011 r. został odznaczony medalem Gloria Artis.

Z żalem i smutkiem żegnamy Artystę i Kolegę, pamiętając Jego charakterystyczną postać i sceniczne kreacje. Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Dyrekcja i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu".

Przyczyna śmierci aktora nie została podana do publicznej wiadomości.

d1ittgj

Andrzej Mrozek urodził się 8 czerwca 1940 r. W swojej karierze był związany m.in. z Teatrem Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Teatrem im. Jaracza w Łodzi i Teatrem Polskim we Wrocławiu, gdzie z przerwami występował 30 lat.

Grał u najlepszych reżyserów, m.in. Jakuba Rotbauma, Jerzego Krasowskiego, Krystyny Skuszanki, Jerzego Grzegorzewskiego, Krystiana Lupy czy Andrzeja Wajdy.

Mrozek miał też bogatą filmografię. Występował w filmie i telewizji, pojawiając się m.in. w "Samych swoich", "Stawce większej niż życie", "Kobiecie samotnej" czy "Świecie według Kiepskich".

ZOBACZ TEŻ: Ratownik medyczny - "Czeka nas zalew zawiadomień do prokuratury"

d1ittgj

Podziel się opinią

Share

d1ittgj

d1ittgj