Trwa ładowanie...
d1ltq8c
Aktualności

Aretha Franklin walczy o ''Amazing Grace''

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aretha Franklin walczy o ''Amazing Grace''
d1ltq8c

Aretha Franklin podała do sądu producenta Alana Elliota, po tym, jak ten miał pokazać dokument "Amazing Grace" potencjalnym nabywcom na Festiwalu Filmowym w Toronto.

Aretha Franklin chce "zatrzymać nieautoryzowane wydawanie i rozpowszechnianie w celach komercyjnych" filmu dokumentalnego "Amazing Grace", w którym znajduje się materiał z jej koncertu gospel z 1972 roku.

Elliott został oskarżony o wyświetlanie dokumentu na specjalnym pokazie branżowym w Toronto, chociaż film został usunięty z oficjalnego programu festiwalu. W dokumentach stwierdza się, że zarzucany pokaz "narusza prawa ustawowe i kontraktowe Pani Franklin, jej prawo do stosowania i kontroli nad nazwiskiem i wizerunkiem oraz narusza jej prywatność".

d1ltq8c

Pierwotnie Franklin złożyła pozew, nim film trafił do programu Festiwalu Filmowego w Telluride. Piosenkarce przyznano tymczasowe prawo do zablokowania pokazów, co wzbudziło liczne kontrowersje. "Amazing Grace" został wstępnie wycofany z programów festiwali filmowych w Chicago i Toronto.

We wniosku stwierdza się również, że "materiał z koncertu gospel z 1972 roku nie może być użyty przez pana Elliotta be wyraźnej zgody [Pani Franklin]".

Franklin chce zabronić Elliottowi i jego współpracownikom "publicznego wydawania i używania w celach komercyjnych" jakiegokolwiek udokumentowanego materiału pokazującego jej koncert gospel.

d1ltq8c

Podziel się opinią

Share
d1ltq8c
d1ltq8c