Trwa ładowanie...

"Army of the Dead": Zack Snyder wraca do korzeni. Nowe szczegóły

Po 10 latach spędzonych nad ekranizacjami komiksów DC, Zack Snyder znowu weźmie się za film o zombie. Nie każdy pamięta, że twórca "300" i "Człowieka ze stali" debiutował remake'iem "Świtu żywych trupów".

Share
"Army of the Dead": Zack Snyder wraca do korzeni. Nowe szczegóły
Źródło: Materiały prasowe
dgoji4q

"Army of the Dead" to najnowsze dzieło reżyserskie Zacka Snydera (będzie też współautorem scenariusza), które powstaje za pieniądze Netfliksa. Oznacza to, że film trafi na platformę streamingową, a Snyder właśnie podał orientacyjną datę premiery. Zdradził tez kilka nowych szczegółów na temat fabuły.

Obejrzyj zwiastun "Zombieland 2":

W wywiadzie radiowym udzielonym dla 93.3 WMMR Snyder zapowiedział, że "Army of the Dead" zadebiutuje zimą 2020 r. Opowiadając o nowym projekcie zasugerował mieszankę filmu o zombie, przygody i kina akcji z motywem wielkiego napadu. Akcja rozpocznie się od inwazji zombie na Las Vegas. Jeden z ocalałych właścicieli kasyna wysyła oddział najemników (Snyder określił ich mianem "zombie soldiers"), by wrócili do "miasta grzechu" i odzyskali fortunę leżącą bezpiecznie w jego sejfie.

Zack Snyder na planie "Army of the Dead" Materiały prasowe
Zack Snyder na planie "Army of the Dead" Źródło: Materiały prasowe

Pomysł na "Army of the Dead" pojawił się już kilka lat temu, ale wówczas nie udało się przekonać Warner Bros. do sfinansowania projektu. Snyder miał być w niego zaangażowany jako producent, a pierwotny scenariusz przypominał gatunkowe kino eksploatacji. Z motywami gwałtów dokonywanych przez zombie na żywych kobietach itp.

dgoji4q

Ostatecznie do Snyder usiadł w fotelu reżysera i napisał nowy scenariusz, który spodobał się władzom Netfliksa. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Dave Bautista, Ella Purnell, Theo Rossi, Hiroyuki Sanada, Chelsea Edmundson i Raúl Castillo.

Zack Snyder na planie "Army of the Dead" "Świt żywych trupów" (2004)/mat. prasowe
Zack Snyder na planie "Army of the Dead" Źródło: "Świt żywych trupów" (2004)/mat. prasowe

Dla Zacka Snydera będzie to wielki powrót do korzeni, ponieważ jego pierwszym pełnometrażowym filmem był "Świt żywych trupów" z 2004 r. Był to remake klasycznego horroru George'a A. Romero z 1978 r. W kolejnych latach Snyder był znany (jako reżyser, scenarzysta lub producent) przede wszystkim z filmów na podstawie komiksów: "300", "Strażnicy", "Człowiek ze stali", "Liga sprawiedliwości", "Wonder Woman" itp.

dgoji4q

Podziel się opinią

Share
dgoji4q
dgoji4q