Trwa ładowanie...
pokazy
03-02-2012 15:36

''Artysta'' - pokazy w Polsce już od 10 lutego!

''Artysta'' - pokazy w Polsce już od 10 lutego!Źródło: Forum Film
d156feg
d156feg

W związku z ogromnym zainteresowaniem „Artystą” w Polsce, dystrybutor zdecydował się wprowadzić film do kin wcześniej, niż było to zapowiadane.

Obraz uznany przez wielu krytyków za arcydzieło, uhonorowany trzema Złotymi Globami i dziesięcioma nominacjami do Oscarów, będzie można oglądać w wybranych kinach już od 10 lutego. Kolejne kina rozpoczną projekcje 17 oraz 24 lutego.

Faworyt w wyścigu po Oscary (nominacje m.in. dla najlepszego filmu, za najlepszą reżyserię oraz dla aktorów, Jeana Dujardin i Bérénice Bejo), film Michela Hazanaviciusa został do tej pory nominowany łącznie w ponad 130 kategoriach do nagród filmowych na całym świecie. W przypadku tego filmu dystrybutor podjął decyzję o przyspieszeniu premiery, która przewidziana była na 24 lutego.

Już od 10 lutego w wybranych kinach w Polsce kinomani będą mogli poznać film, który jest jednym z najciekawszych projektów, jakie powstały w ostatnich latach. Jak podkreśla reżyser Michel Hazanavicius, film, choć odwołuje się do historii kina, jest przede wszystkim wciągającą opowieścią. – To, co kocham najbardziej – deklaruje – to tworzyć widowisko, które zachwyci ludzi. Nie możesz nakręcić filmu dokładnie tak, jak robiono to 90 lat temu. Publiczność oczekuje więcej, jest bystrzejsza, mądrzejsza i chwyta wszystko w lot. To ekscytujące móc stawiać jej wyzwania.

„Artysta” to budzący zachwyt krytyki i miłośników kina namiętny romans i sentymentalna podróż do złotego okresu kina. Film po mistrzowsku łączy klasyczną, czarno-białą poetykę ze zrozumieniem oczekiwań nowoczesnego widza. To akcja, śmiech i łzy oraz, mimo pozorów, wycieczka do niezwykle barwnego świata. Opowieść dzieje się pod koniec lat 20. XX wieku, w czasie przełomu dźwiękowego. Koniec kina niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny aktor George Valentin (Dujardin) podzieli los „wielkich zapomnianych”? Czy płomienna miłość, która wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller (Bejo) zainspiruje go do walki o miejsce w świecie „nowego” Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?

„Artysta” w kinach od 10 lutego!

d156feg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d156feg