Reżyserka "Dziewczyn z Dubaju" kręci nowy film. Będzie o nim głośno
Nie milkną echa po skandalu obyczajowym z udziałem najpopularniejszych polskich youtuberów. Tematem zainteresowała się także reżyserka "Dziewczyn z Dubaju", która już pracuje nad przeniesieniem tej historii na duży ekran.
Pandora Gate - tak nazywana jest afera, w którą zamieszanych jest kilku czołowych polskich youtuberów. Zaczęło się od filmu, który na YouTube opublikował Sylwester Wardęga. Internetowy twórca przedstawił w nim nieobyczajne relacje influencerów z nastoletnimi dziewczynami. Kolejny obciążający materiał zamieścił wkrótce potem Mikołaj "Konopskyy" Tylko. W obydwu materiałach, jako postać centralna tej ponurej historii, pojawiał się Stuart B.
Jeszcze kilka lat temu Stuu był jednym z najpopularniejszych twórców na polskim Youtube. Jego materiały były skierowane do dzieci w wieku szkolnym – teraz wyszło na jaw, że niektóre małoletnie fanki były traktowane przez dorosłego idola jako obiekty seksualne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pandora Gate budzi ogromne zainteresowanie nie tylko na Youtube i w mediach społecznościowych. Sprawą zainteresowała się prasa i telewizja. Okazuje się, że powstaje także film i książka.
- Zaczęliśmy już pracować razem z Mają Staśko, która też o tym pisze książkę - wyznała Marysia Sadowska w rozmowie z Kozaczkiem.
- Film będzie mówił nie tylko o Pandora Gate, ale także o zjawisku patoinfluencerów, o tym, jak to się stało, że w przestrzeni publicznej kryminaliści zarabiają ogromne pieniądze na mieszaniu w głowach naszym dzieciom – dodała reżyserka takich hitów jak "Sztuka kochania" czy "Dziewczyny z Dubaju".
Ostatnio Sadowska reżyserowała serial "Rodzina na Maxa" oraz filmy "Miłość na pierwszą stronę" i "Pokusa". Artystka dodała, że nie planuje współpracy z Wardęgą i Konopskyym, którzy najmocniej nagłośnili sprawę wykorzystywania dziewczyn przez internetowych idoli. Pochwaliła jednak ich za "bardzo przyzwoicie zrobione reportaże".
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o horrorach, które bawią, strasząc, wspominamy ekranizacje lektur, które chcielibyśmy zapomnieć, a także spoglądamy na Netfliksowego "Beckhama", bo jak tu na niego nie patrzeć? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.