Trwa ładowanie...
papież
04-04-2011 13:58

Benedykt XVI obejrzy film ''Jan Paweł II. Szukałem Was...''

Benedykt XVI obejrzy film ''Jan Paweł II. Szukałem Was...''Źródło: Studio Interfilm
d1litwn
d1litwn

O polskim papieżu powstało ok. 150 filmów, ale Jan Paweł II i Benedykt XVI obejrzeli zaledwie kilka z nich. W najbliższą sobotę, 9 kwietnia, odbędzie się specjalny pokaz dla papieża w Pałacu Apostolskim.

Projekcja filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was...” będzie miała charakter prywatny. Weźmie w niej udział papież Benedykt XVI, kardynałowie, biskupi, współpracownicy papiescy, bliskie osoby Janowi Pawłowi II oraz twórcy filmu.

Jan Paweł II. Szukałem Was...” był pokazywany w Watykanie dwukrotnie: w grudniu 2010 r. i w lutym tego roku. Podczas drugiego pokazu obecny był m.in. osobisty sekretarz Benedykta XVI, ks. prałat Alfred Xuereb, który zarekomendował papieżowi obejrzenie tego filmu. Polska produkcja wzbudziła w nim tak duże emocje, że przyjechał 10 marca do Krakowa na oficjalną premierę „Jan Paweł II. Szukałem Was...”.

W Watykanie film obejrzał również ks. prałat Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Na premierę filmu przyjechał prosto z Watykanu, a po pokazie powiedział:

Gdyby była taka możliwość chętnie załączyłbym do procesu ten film jako dokumentację. Mamy do czynienia z prawdziwym człowiekiem, który się śmieje, płacze, kocha, przyjaźni się, cierpi, zachwyca się pięknem świata.

d1litwn

Film obejrzał też kardynał Stanisław Dziwisz:

To wielkie przeżycie” - powiedział po premierowym pokazie – “Wszystko wróciło do mnie jeszcze raz, te wszystkie spotkania, te wszystkie podróże... Ten film to bardzo dobre przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II.

Specjalny pokaz dla Benedykta XVI zaplanowany jest na 9 kwietnia. Papież obejrzy włoską wersję filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was...”, zatytułowaną „Pellegrino vestito di bianco” („Biały pielgrzym”).

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

d1litwn

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

d1litwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1litwn