Trwa ładowanie...
d3p0948
Aktualności

Box Office: Pojedynek "Popiełuszki" i "Slumdoga" w polskich kinach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Woronowicz jako ksiądź Popiełuszko
Adam Woronowicz jako ksiądź Popiełuszko (Kino Świat)
d3p0948

Niedługo cieszyła się pierwszym miejscem na liście Box Office animacja "Włatcy Móch: Ćmoki, czopki i mondzioły". W miniony weekend najwięcej polskich widzów wybrało film "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Niewiele gorszy od rodzimego obrazu okazał się laureat Oscara "Slumdog. Milioner z ulicy".

"Popiełuszko. Wolność jest w nas" nie zjednał sobie krytyki, ale widzowie oglądali go chętnie. Przez weekend film obejrzało prawie 146 tysięcy osób. Tym samym produkcja stała się nowym liderem listy najchętniej oglądanych filmów.

TOP 10 LISTY BOX OFFICE

d3p0948

"Popiełuszko" to opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem narodu oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę. W rolę księdza-bohatera wcielił się Adam Woronowicz.

Na drugim miejscu uplasował się obraz reżysera Danny’ego Boyla "Slumdog. Milioner z ulicy". Film, który zdominował tegoroczną ceremonię wręczenie Oscarów obejrzało aż 136941 widzów.

"Slumdog. Milioner z ulicy" to historia Jamala, mieszkańca slumsów Bombaju, który w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć następnego dnia, aresztuje go policja.

Trzecia nowość zajęła odpowiednio trzecie miejsce na liście. Jest nią skierowana do najmłodszego widza animacja "Wyspa Dinozaura 2". Od piątku do niedzieli zobaczyło ją 35412 widzów.

d3p0948

"Wyspa Dinozaura 2" to druga część przebojowych przygód przesympatycznego dinozaura Dina. Na wyspie Tikiwu pojawia się nowy mieszkaniec. Jest nim mała panda o imieniu Babu. Mały dinozaur Dino czuje się zazdrosny o nową maskotkę przyjaciół z wyspy i postanawia odejść.

Kolejna nowość, komedia "Różowa Pantera 2", uplasowała się na miejscu siódmym. Obejrzało ją 26272 osób.

W "Różowej panterze 2" inspektor Clouseau (Steve Martin) łączy siły, z detektywami z innych europejskich krajów, tak samo nieudolnymi jak on, aby pokonać falę zbrodni przemieszczającą się przez kontynent. Ich misja: zatrzymać owych złodziei, którzy specjalizują się w kradzieży historycznych artefaktów.

Ostatnia nowość, "Oszukana" Clinta Eastwooda z Angeliną Jolie w roli głównej zajęła pozycję ósmą. Film zobaczyło 22375 widzów.

d3p0948

"Oszukana" to dziejąca się w latach 20 XX wieku historia kobiety, której mały synek zaginął. Kiedy policja ogłasza jego odnalezienie, okazuje się, że chłopczyk jest podstawiony. Niestety nikt nie chce wierzyć kobiecie, która oskarża policję o kłamstwo.

Łącznie w miniony weekend polskie kina odwiedziło 474473 widzów.

d3p0948

Podziel się opinią

Share

d3p0948

d3p0948