Trwa ładowanie...

"Boże Ciało" z nagrodą dziennikarzy na festiwalu w Gdyni. Jan Komasa rozbił bank

Film Jana Komasy "Boże Ciało" otrzymał nagrodę dziennikarzy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas Młodej Gali produkcja zdobyła najwięcej wyróżnień. Polski kandydat do Oscara może jeszcze wygrać w konkursie głównym.

"Boże Ciało" z nagrodą dziennikarzy na festiwalu w Gdyni. Jan Komasa rozbił bankŹródło: Materiały prasowe
d43lo3z
d43lo3z

"Boże Ciało" rozbija bank z nagrodami w Gdyni

"Boże Ciało" Jana Komasy zostało wyróżnione przez dziennikarzy podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film zdobył najwięcej nagród podczas piątkowej Młodej Gali.

Oprócz nagrody dziennikarzy "Boże Ciało" otrzymało nagrodę festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą, nagrodę "Don Kichot" Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych i nagrodę sieci kin studyjnych i lokalnych. Bartosz Bielenia, który gra głównego bohatera, dostał nagrodę Onetu. Łącznie "Boże Ciało" otrzymało w piątek 5 wyróżnień, najwięcej ze wszystkich filmów.

ZOBACZ: "Boże ciało" - zwiastun

Produkcja może jeszcze wygrać Złotego Lwa w konkursie głównym festiwalu w Gdyni. Statuetki zostaną rozdane podczas gali w sobotę 21 września.

d43lo3z

O czym jest "Boże Ciało"?

"Boże Ciało" Jana Komasy to historia 20-letniego Daniela, który po wyjściu z poprawczaka chciałby zostać księdzem. Pod nieobecność proboszcza podaje się za nowego duchownego w parafii. Z czasem nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła nimi kilka miesięcy wcześniej. Daniel jest jednak obserwowany, a bliscy kwestionują jego duchowość. Gdy w mieście pojawia się kolega z poprawczaka, chłopakowi zaczyna palić się grunt pod nogami.

Film trafi do polskich kin 11 października.

d43lo3z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43lo3z