Trwa ładowanie...
djyn3hg

"Boże Ciało". Film został uhonorowany nagrodą Europa Cinemas Label

"Boże Ciało" to najnowsze dzieło Jana Komasy. Polska produkcja osiągnęła wielki sukces na festiwalu w Wenecji. Film zdobył nagrodę Europa Cinemas Label.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Boże Ciało". Film został uhonorowane nagrodą Europa Cinemas Label
"Boże Ciało". Film został uhonorowane nagrodą Europa Cinemas Label (Materiały prasowe)
djyn3hg

"Boże Ciało". Ogromny sukces Jana Komasy w Wenecji

"Boże Ciało" otrzymało nagrodę Europa Cinemas Label. Wyróżnienie tego typu przyznawane jest przez międzynarodowa organizację Europa Cinemas, która zrzesza 1100 kin z całego świata. Produkcja Jana Komasy dostała również nagrodę Inclusive Award Edipo Re.

"Boże Ciało" zostało bardzo dobrze przyjęte na weneckim festiwalu. Jan Komasa przedstawił swój film w prestiżowej sekcji Giornate degli Autori - Venice Days przeznaczonej dla młodego kina.

djyn3hg

Jan Komasa był bliski zwycięstwa sekcji, czyli nagrody za reżyserię. 28 jurorów z różnych krajów Europy wyłoniło trzech faworytów. Ostateczna walka rozegrała się pomiędzy "Bożym Ciałem" Komasy, a "La Llorona" z Gwatemali. Wyróżnienie zostało przyznane Jayro Bustamante, który wygrał stosunkiem głosów 20 do 14.

"Boże ciało". O czym jest film?

"Boże Ciało" opowiada o 20-letnim Danielu, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i postanawia zostać księdzem. Po kilku latach chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w młynie. Jednak Daniel ostatecznie udaje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod nieobecność duchownego chłopak zaczyna udawać księdza i pełni posługę kapłańską w miasteczku. Początkowo mieszkańcy są wobec niego bardzo sceptyczni, jednak po pewnym czasie chłopak zdobywa ich zaufanie.

W głównej roli występuje Bartosz Bielenia. W obsadzie znajdują się również: Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat oraz Leszek Lichota.

djyn3hg

Polska premiera filmu odbędzie się 11 października.

ZOBACZ TAKŻE: "Boże Ciało". Zobacz najnowszy zwiastun

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


djyn3hg

djyn3hg
djyn3hg