Trwa ładowanie...

"Boże Ciało". Film został uhonorowany nagrodą Europa Cinemas Label

"Boże Ciało" to najnowsze dzieło Jana Komasy. Polska produkcja osiągnęła wielki sukces na festiwalu w Wenecji. Film zdobył nagrodę Europa Cinemas Label.

"Boże Ciało". Film został uhonorowany nagrodą Europa Cinemas LabelŹródło: Materiały prasowe
d48s4ru

"Boże Ciało". Ogromny sukces Jana Komasy w Wenecji

"Boże Ciało" otrzymało nagrodę Europa Cinemas Label. Wyróżnienie tego typu przyznawane jest przez międzynarodowa organizację Europa Cinemas, która zrzesza 1100 kin z całego świata. Produkcja Jana Komasy dostała również nagrodę Inclusive Award Edipo Re.

"Boże Ciało" zostało bardzo dobrze przyjęte na weneckim festiwalu. Jan Komasa przedstawił swój film w prestiżowej sekcji Giornate degli Autori - Venice Days przeznaczonej dla młodego kina.

Jan Komasa był bliski zwycięstwa sekcji, czyli nagrody za reżyserię. 28 jurorów z różnych krajów Europy wyłoniło trzech faworytów. Ostateczna walka rozegrała się pomiędzy "Bożym Ciałem" Komasy, a "La Llorona" z Gwatemali. Wyróżnienie zostało przyznane Jayro Bustamante, który wygrał stosunkiem głosów 20 do 14.

d48s4ru

"Boże ciało". O czym jest film?

"Boże Ciało" opowiada o 20-letnim Danielu, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i postanawia zostać księdzem. Po kilku latach chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w młynie. Jednak Daniel ostatecznie udaje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod nieobecność duchownego chłopak zaczyna udawać księdza i pełni posługę kapłańską w miasteczku. Początkowo mieszkańcy są wobec niego bardzo sceptyczni, jednak po pewnym czasie chłopak zdobywa ich zaufanie.

W głównej roli występuje Bartosz Bielenia. W obsadzie znajdują się również: Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat oraz Leszek Lichota.

Polska premiera filmu odbędzie się 11 października.

ZOBACZ TAKŻE: "Boże Ciało". Zobacz najnowszy zwiastun

d48s4ru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48s4ru