Trwa ładowanie...
d11e2we

Camerimage: Wystawa zdjęć Bryana Adamsa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Camerimage: Wystawa zdjęć Bryana Adamsa
(Bryan Adams)
d11e2we

Tegorocznemu Festiwalowi Camerimage będzie towarzyszyła niezwykła wystawa fotografii Bryana Adamsa. Wystawa, składająca się z dwóch wyjątkowych cykli, pod wspólnym tytułem „EXPOSED” („Obnażeni”), zostanie uroczyście otwarta z udziałem artysty 16 listopada 2015 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

EXPOSED
Pierwszy z cykli składa się z serii portretów największych sław pop-kultury, między innymi Sir Bena Kingsleya, Mickeya Rourke`a, Sir Micka Jaggera, Lany Del Rey, Kate Moss, Tildy Swinton oraz Amy Winehouse. „EXPOSED” to zbiór stu trzydziestu intrygujących portretów znanych osobistości, które widzowie będą mogli odkryć na nowo poprzez obiektyw Adamsa. Zdecydowana większość zdjęć powstała na zlecenie czasopism, w tym europejskiego „Zoo Magazine” (którego Adams jest współzałożycielem). Niektóre fotografie nie były jednak wcześniej prezentowane publiczności.

* WOUNDED: THE LEGACY OF WAR*
Drugi cykl został zatytułowany „WOUNDED: THE LEGACY OF WAR” („Okaleczeni: Świadectwo wojny”). Nazwa pochodzi od książki o takim samym tytule. Składa się na niego seria poruszających zdjęć okaleczonych brytyjskich weteranów wojen w Iraku i w Afganistanie. Projekt powstawał w ciągu czterech lat (2008-2012) i stanowi niezwykły hołd dla odwagi i hartu ducha ocalałych żołnierzy, którzy doświadczyli ogromnego bólu i cierpienia. Fotografie eksponują ich zabliźnione rany i kalectwo, stanowiąc wstrząsające świadectwo współczesnych działań wojennych.

d11e2we

Obie serie, „WOUNDED” oraz „EXPOSED”, doczekały się wydań albumowych Steidla, były wystawiane w prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie oraz wielokrotnie nagradzane i recenzowane w najważniejszych pismach poświęconych fotografii.

Wystawę przygotowaną przez Fundację TUMULT, organizatora Festiwalu CAMERIMAGE, oraz Fundację Sztuki Świata będzie można oglądać od 16 listopada 2015 do 31 stycznia 2016 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Toruńska wystawa fotografii Bryana Adamsa będzie pierwszą prezentacją jego prac w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyną okazją by zobaczyć ją w Polsce.

* 23. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach od 14 do 21 listopada*

d11e2we

Podziel się opinią

Share
d11e2we
d11e2we