Trwa ładowanie...
d28krx6

Cezary Pazura kręci jak Tarantino

Na planie filmu "Weekend" padł pierwszy klaps! To debiut reżyserski Cezarego Pazury. Cezary Pazura postanowił spróbować swoich sił w zupełnie nowej roli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cezary Pazura
Cezary Pazura (Kapif.pl)
d28krx6

Teraz chce udowodnić, że jest nie tylko świetnym aktorem, ale także sprawdza się jako reżyser. Gwiazdor od dawna marzył o tym, aby zasiąść na krześle reżysera i zasmakować pracy na planie z zupełnie innej perspektywy. Ale swój pomysł zdecydował się wprowadzić w życie, dopiero wówczas, gdy do jego rąk trafił scenariusz „Weekendu”.

Fabuła filmu, którego akcja dzieje się podczas trzech weekendowych dni tak bardzo go zafrapowała, że postanowił przenieść ją na duży ekran. Teraz Cezarego Pazurę zupełnie pochłonęło reżyserowanie, więc na razie nie przyjmuje żadnych innych zawodowych zobowiązań. Zwłaszcza, że praca na planie jest bardzo absorbująca, a zdjęcia do filmu kręcone są w Łodzi i we Wrocławiu. Ale Pazura nie boi się ciężkiej pracy i nowych wyzwań. Aktor przyznaje, że zawsze podziwiał ludzi, którzy są prekursorami w filmowej branży.

Ceni takich twórców jak Quentin Tarantino czy Luc Besson, bo to oni stworzyli nową jakość w kinematografii. I choć może brzmi to nieskromnie, Pazura ma także ambicje zrewolucjonizować polskie kino. Nic więc dziwnego, że castingi do filmu trwały kilka miesięcy, a obsada została dobrana tak pieczołowicie. Pazurze zależało, aby odtwórcami głównych ról byli aktorzy wszechstronnie utalentowani, którzy potrafią zagrać zarówno sceny akcji, jaki i miłosne i komediowe.

d28krx6

Idealną kandydatką do odtwórczyni roli Mai wydawała się Alicja Bachleda-Curuś. Niestety gwiazda nie mogła przyjąć jego propozycji, ponieważ zdjęcia zbiegły się amerykańską produkcją, nad którą aktualnie pracuje. Godną jej zastępczynią okazała się Małgorzata Socha.

– Propozycja, którą otrzymałam od producenta filmu „Weekend”, bardzo mnie ucieszyła. Przede wszystkim spodobał mi się ciekawy i dynamiczny scenariusz, a rola Majki, którą gram, jest zupełnie inna niż kobiety, w które wcielałam się do tej pory. Praca na planie „Weekendu” jest więc dla mnie ogromnym wyzwaniem, do którego przygotowuję się nie tylko aktorsko, ale także fizycznie – wyznała niedawno Małgorzata Socha.

U jej boku występują takie gwiazdy jak Paweł Małaszyński, Michał Lewandowski, Paweł Wilczak, Jan Frycz, Olaf Lubaszenko oraz Andrzej Andrzejewski.

Cezary Pazura zapowiada, że jego debiut reżyserski to będzie kino akcji na najwyższym, światowym poziomie. – Zaczynamy od zdjęć kaskaderskich, ponieważ „Weekend” to połączenie akcji i humoru. Mamy fantastyczny zespół specjalistów na planie, którzy pracowali m.in. przy „Casino Royale”. Mam nadzieję, że dzięki wspólnej pracy uda nam się zrealizować takie sceny akcji, które podczas kinowych seansów wcisną widza w fotel – mówi Cezary Pazura. Ale czy gwiazdor nie przecenia swoich reżyserskich talentów? To okaże się dopiero za kilka miesięcy. Premiera „Weekendu” zaplanowana jest na 7 stycznia 2011 roku.

d28krx6

Podziel się opinią

Share

d28krx6

d28krx6