Trwa ładowanie...

Co Jackie Chan potrafi zrobić z mikrofalą?

Co Jackie Chan potrafi zrobić z mikrofalą?Źródło: AFP
d3nobel
d3nobel

Wszyscy wiemy co Chuck Norris robi z mikrofalą z półobrotu lub czym ratuje się Stirlizt spadając z dachu. Ale mikrofala, Jackie Chan (karate mistrz i szpieg w jednym) i jego chłopcy do bicia to zupełnie inna historia.

"Nasza niania jest agentem" to film familijny, jednak nie zabraknie typowych dla Jackiego Chana scen akcji i wyczynów kaskaderskich. Miejski krajobraz posłużył Chanowi jako tło do akrobacji. “W filmie wykonujemy ‘standardowe’ akrobacje w stylu Jackiego Chana”, tłumaczy aktor. “Wykorzystywałem do nich rzeczy codziennego użytku, jak: lodówka, mikrofalówka czy popielniczka. Chcieliśmy, by na ten film mogły wybrać się całe rodziny”.

Chan przystosował swoje ewolucje, by pasowały do Boba Ho. “Moja postać to zwykły szpieg, żaden superbohater. Chciałem, żeby widzowie uwierzyli Bobowi, więc dostosowałem do niego moją kaskaderkę”, mówi. “Bez przerwy zadawałem sobie pytanie: Czy to na pewno wygląda wiarygodnie? Czy widownia to zaakceptuje?”.

Szef kaskaderów, Bob BrownBrown, prowadził własny zespół kaskaderów, równolegle współpracując z grupą Jackiego Chana prowadzoną przez Wu Ganga. Pomimo wielu lat doświadczenia jako kaskader oraz szef zespołu, Brown był pod wrażeniem sprawności Chana. Cieszył się, że mogą połączyć ze sobą dwa odrębne style. “Praca z nim to prezent od losu dla każdego kaskadera. A miksowanie ze sobą elementów Wschodu i Zachodu sprawiało mi dodatkową satysfakcję”, mówi Brown.

d3nobel

“Mają zupełnie inne metody pracy”, Levant opowiada o pracy z Chanem i jego osobistym zespołem kaskaderskim. “Najczęściej rozrysowujesz kadry na storyboardzie. Chan ze swoją grupą po prostu improwizowali. Jackie i jego sześciu kaskaderów, każdy z innego kraju, każdy wyróżniający się unikalnym talentem, budowali na planie sekwencje od zera. Poziom perfekcji, jakiego wymagają od siebie w tych krótkich ujęciach, jest oszałamiający. Dopracowują ruch, wykorzystując 100% swoich możliwości w każdej sekundzie. Nie zależy im, żeby się pobić. Ich celem jest zabawianie widowni podczas wykonywania kaskaderki”.

Nasza niania jest agentem (The Spy Next Door) w kinach od 12 marca. Film w polskiej wersji językowej.

wyst. Jackie Chan/ Jarosław Boberek; Billy Ray Cyrus/ Krzysztof Banaszyk

d3nobel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nobel