Trwa ładowanie...

"Contagion: Epidemia strachu": zatrważające podobieństwo do wirusa panującego w Chinach

Koronawirus panujący obecnie w Chinach zbiera coraz większe żniwo. Fani filmu "Contagion: Epidemia strachu" twierdzą, że cała sytuacja wygląda znajomo.

"Contagion: Epidemia strachu": zatrważające podobieństwo do wirusa panującego w ChinachŹródło: Materiały prasowe
d1qv1e6
d1qv1e6

W wyniku epidemii koronawirusa w Chinach zmarło 56 osób, a na całym świecie zakażonych jest ponad 2 tys. osób. Hong Kong dołączył do miast, które zdecydowały się odwołać lekcje i zawiesić różnego rodzaju imprezy. Prezydent Xi Jinping, powiedział, że sytuacja jest bardzo poważna.

Fani filmu "Contagion: Epidemia strachu" doszukali się paraleli między thrillerem z 2011 r. a obecną sytuacją w Chinach. We wspomnianej produkcji jedna z bohaterek, Beth (w tej roli Gwyneth Paltrow)
, okazała się być pacjentem "zero". Kobieta zjadła zatrute mięso, które zostało zainfekowane przez zarażonego nietoperza.

Tymczasem z powodu koronawirusa, chińskie władze zakazały handlu zwierzętami na targach, w supermarketach, restauracjach itp. na terenie całego kraju. Naukowcy są bowiem przekonani, że najprawdopodobniej wirus przeszedł na człowieka z dzikiego zwierzęcia - ptaka lub z ssaka.

d1qv1e6

Tego typu doniesienia pobudzają wyobraźnię wielu internautów.

"Czytam artykuły o koronawirusie i naprawdę zaczynam się bać. Widziałem to wszystko w 'Contagion, Stevena Soderbergha" - napisał jeden z nich na Twitterze.

"Koronawirus zaczyna przypominać ‘Contagion'" - komentuje kolejny z nich.

Zakończenie filmu pokazuje, że to człowiek, nie dbając o zwierzęta i ich naturalne środowisko, jest winien tragedii.

Zobaczcie zakończenie filmu "Contagion"!

d1qv1e6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qv1e6