Trwa ładowanie...
d230bjm
Aktualności

"Czerwony kapitan" powstaje w Krakowie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Czerwony kapitan" powstaje w Krakowie
d230bjm

W najbliższy weekend w Krakowie będą realizowane zdjęcia do najnowszego filmu Michała Kollara pod roboczym tytułem "Czerwony kapitan".

Trzy lata po upadku muru berlińskiego, po pierwszych wolnych wyborach w Polsce, pół roku przed rozpadem Czechosłowacji, w upalny letni dzień zostaje odkryty szkielet z gwoździem wbitym w czaszkę. Młody ambitny policjant, Richard Krauz, walczący ze stereotypem reżimowego milicjanta z poprzedniej epoki, za wszelką cenę stara się odkryć prawdę o znalezisku. Pomimo ostrzeżeń kolegów, rozpoczyna ryzykowne śledztwo, którego tropy prowadzą do byłych agentów tajnych służb i hierarchów kościoła katolickiego, którzy zdążyli już zająć nowe bezpieczne pozycje w odradzającym się społeczeństwie. W miarę postępowania śledztwa, detektyw odkrywa, iż wcale nie jest prosto stwierdzić po latach, kto był prześladowcą, a kto ofiarą. Krauz wytrącony z przekonania o słuszności swoich poglądów, jednocześnie pchany ambicją, stara się rozwiązać sprawę i znaleźć jednoznaczne odpowiedzi, a zamiast tego, doprowadza do tragedii - śmierci kolejnej niewinnej ofiary reżimu, choć ten się już skończył.

Autorami scenariusza są Michał Kollar, Miro Sifra i Anna Fifkova. Główną rolę zagra Maciej Stuhr. Partnerują mu Marian Geisberg (Eduard Burger), Oldřich Kaiser (Kapitan), Martin Finger (Canis) oraz Mário Kubec (Volak).

d230bjm

Podziel się opinią

Share

d230bjm

d230bjm