Trwa ładowanie...
d2t3j1q

Dom w głębi lasu

Najnowsze informacje
3.5
(33 głosy)
Oceń:
1
d2t3j1q

„Dom w głębi lasu” (ang. The Cabin in the Woods) to amerykański horror w cyfrowej technice 3D z 2012 roku w reżyserii Drew Goddarda, współautora scenariuszy do “Projekt: Monster” i serialu TV ”Zagubieni”.

Autorami scenariusza są Drew Goddard i Joss Whedon, odpowiedzialni za scenariusze do poszczególnych odcinków serialu Buffy: Postrach wampirów. Muzykę do filmu skomponował David Julian. Produkcją zajęli się Joss Whedon i Jason Clark.

Produkcja opowiada o grupce pięciu przyjaciół, którzy wybierają się na kilka dni do na pozór uroczej leśnej chatki. Na miejscu okazuje się, że zostali zwabieni w pułapkę przez mających bardzo złe zamiary, zamieszkujących okolicę ludzi. Siłą produkcji jest dość nieszablonowe podejście do tematyki horroru i wprowadzenie nowych rozwiązań do tematyki kina grozy.

W filmie występują: Richard Jenkins − jako Steve Hadley, Bradley Whitford − jako Richard Sitterson, Jesse Williams – jako Holden McCrea, Chris Hemsworth – jako Curt Vaughan, Anna Hutchison – jako Jules Louden, Keith David − jako The Director, Fran Kranz – jako Marty Mikalski, Kristen Connolly – jako Dana Polk.

Zdjęcia do filmu powstawały w 2009 roku w Vancouver w Kanadzie. Początkowo planowano, by światowa premiera „Domku w lesie” miała miejsce 5 lutego 2010 roku. Postanowiono jednak popracować nad wersję 3D, co ostatecznie przesunęło premierą na kwiecień 2012 roku.

Dom w głębi lasu
Tytuł oryginalny

Cabin in the Woods, The

Gatunek

horror, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

27.04.2012

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t3j1q
d2t3j1q
d2t3j1q