Trwa ładowanie...
dp382lu

Dom w głębi lasu

Najnowsze informacje
3.5
(33 głosy)
Oceń:
1
dp382lu

„Dom w głębi lasu” (ang. The Cabin in the Woods) to amerykański horror w cyfrowej technice 3D z 2012 roku w reżyserii Drew Goddarda, współautora scenariuszy do “Projekt: Monster” i serialu TV ”Zagubieni”.

Autorami scenariusza są Drew Goddard i Joss Whedon, odpowiedzialni za scenariusze do poszczególnych odcinków serialu Buffy: Postrach wampirów. Muzykę do filmu skomponował David Julian. Produkcją zajęli się Joss Whedon i Jason Clark.

Produkcja opowiada o grupce pięciu przyjaciół, którzy wybierają się na kilka dni do na pozór uroczej leśnej chatki. Na miejscu okazuje się, że zostali zwabieni w pułapkę przez mających bardzo złe zamiary, zamieszkujących okolicę ludzi. Siłą produkcji jest dość nieszablonowe podejście do tematyki horroru i wprowadzenie nowych rozwiązań do tematyki kina grozy.

W filmie występują: Richard Jenkins − jako Steve Hadley, Bradley Whitford − jako Richard Sitterson, Jesse Williams – jako Holden McCrea, Chris Hemsworth – jako Curt Vaughan, Anna Hutchison – jako Jules Louden, Keith David − jako The Director, Fran Kranz – jako Marty Mikalski, Kristen Connolly – jako Dana Polk.

Zdjęcia do filmu powstawały w 2009 roku w Vancouver w Kanadzie. Początkowo planowano, by światowa premiera „Domku w lesie” miała miejsce 5 lutego 2010 roku. Postanowiono jednak popracować nad wersję 3D, co ostatecznie przesunęło premierą na kwiecień 2012 roku.

Dom w głębi lasu
Tytuł oryginalny

Cabin in the Woods, The

Gatunek

horror, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

27.04.2012

Czas trwania

105 min.

Obsada
dp382lu

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp382lu
dp382lu
dp382lu