Trwa ładowanie...
d5ly7d5

#dziejesienazywo: Informacja to władza. "Życie pod nadzorem" na Festiwalu Millennium Docs Against Gravity [WIDEO]

Na czym polega życie w społeczeństwie nadzorowanym? Co sprawia, że to dziś informacja jest najskuteczniejszym narzędziem władzy?
Share
d5ly7d5

Czy możemy się przed nią bronić? W ramach tegorocznego Festiwalu Millennium Docs Against Gravity zostanie zaprezentowanych pięć filmów odpowiadających na te i inne pytania. Z kolei w programie #dziejesienazywo z tematem inwigilacji rozprawili się wiceprezes Fundacji Panoptykon Małgorzata Szumańska i Karol Piekarczyk z Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

- Informacja to władza. Korporacje takie jak Facebook czy Google zbierają informacje o nas, a z drugiej strony serwują nam treści. Nie wiemy, dlaczego pewne rzeczy widzimy, a inne nie. Jedna firma może kreować życie i wybory polityczne na całym świecie - ostrzegała w programie #dziejesienazywo Małgorzata Szumańska z Fundacji Panoptykon, zajmującej się zagrożeniami związanymi z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem.

Filmy poświęcone kwestiom inwigilacji i fenomenowi społeczeństwa nadzorowanego będzie można zobaczyć podczas 13. Millennium Docs Against Gravity Film Festival, który odbędzie się w dniach 13-25 maja w czterech miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy i Gdyni.

d5ly7d5

Pełny zapis rozmowy poniżej

d5ly7d5

Podziel się opinią

Share
d5ly7d5
d5ly7d5