Trwa ładowanie...
d2dvksg

#dziejesienazywo: Ustawa antyterrorystyczna jest przeciwko nam [WIDEO]

Czy możemy czuć się bezpiecznie używając internetu? Kogo interesują informacje o nas? Jak sprawdzić, czy ktoś nas śledzi i dlaczego tak łatwo rezygnujemy z prywatności?

d2dvksg
d2dvksg

Na te i inne pytania odpowiadają filmy Festiwalu Millennium Docs Against Gravity, który rozpoczyna się 13 maja w kilku miastach Polski. Z tematem inwigilacji w programie #dziejesienazywo rozprawili się wiceprezes Fundacji Panoptykon Małgorzata Szumańska i Karol Piekarczyk z Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Pretekstów do rozmowy o naszej prywatności nie brakuje. Wkrótce zostanie uchwalona tzw. ustawa inwigilacyjna, która daje możliwość niekontrolowanego pobierania danych internetowych przez policję i służby. Eksperci zajmujący się prywatnością i prawami obywatelskimi w sieci biją na alarm, że projekt nowelizacji ustawy o policji jest groźny dla zwykłego obywatela, bo daje państwu nieograniczony dostęp do wszelkich śladów, które zostawiamy w internecie.

Problematyka życia w społeczeństwie nadzorowanym będzie ważną częścią zbliżającego się Festiwalu Millennium Docs Against Gravity (13-22 maja 2016), który przygotował specjalną sekcję programową pt. „Życie pod nadzorem”, w której znajduje się pięć filmów dokumentalnych pokazujących, jak działają współcześnie portale społecznościowe, jak śledzą nas instytucje i do jakich informacji mają tajne służby.

Pełny zapis rozmowy poniżej

d2dvksg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dvksg

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj