Trwa ładowanie...
dta1mdd

#dziejesienazywo: Ustawa antyterrorystyczna jest przeciwko nam [WIDEO]

Czy możemy czuć się bezpiecznie używając internetu? Kogo interesują informacje o nas? Jak sprawdzić, czy ktoś nas śledzi i dlaczego tak łatwo rezygnujemy z prywatności?

dta1mdd
dta1mdd

Na te i inne pytania odpowiadają filmy Festiwalu Millennium Docs Against Gravity, który rozpoczyna się 13 maja w kilku miastach Polski. Z tematem inwigilacji w programie #dziejesienazywo rozprawili się wiceprezes Fundacji Panoptykon Małgorzata Szumańska i Karol Piekarczyk z Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Pretekstów do rozmowy o naszej prywatności nie brakuje. Wkrótce zostanie uchwalona tzw. ustawa inwigilacyjna, która daje możliwość niekontrolowanego pobierania danych internetowych przez policję i służby. Eksperci zajmujący się prywatnością i prawami obywatelskimi w sieci biją na alarm, że projekt nowelizacji ustawy o policji jest groźny dla zwykłego obywatela, bo daje państwu nieograniczony dostęp do wszelkich śladów, które zostawiamy w internecie.

Problematyka życia w społeczeństwie nadzorowanym będzie ważną częścią zbliżającego się Festiwalu Millennium Docs Against Gravity (13-22 maja 2016), który przygotował specjalną sekcję programową pt. „Życie pod nadzorem”, w której znajduje się pięć filmów dokumentalnych pokazujących, jak działają współcześnie portale społecznościowe, jak śledzą nas instytucje i do jakich informacji mają tajne służby.

Pełny zapis rozmowy poniżej

dta1mdd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dta1mdd