Trwa ładowanie...
dzień babci
20-07-2015 14:02

"Dzień babci" najlepszym filmem "Lata z Muzami" w Nowogardzie

"Dzień babci" najlepszym filmem "Lata z Muzami" w NowogardzieŹródło: East news
d35bqy5
d35bqy5

W Nowogardzie dobiegł końca 19. Festiwal Filmu-Muzyki-Malarstwa "Lato z Muzami". Wśród wydarzeń festiwalu był konkurs Filmowa Młoda Polska. Jury pod przewodnictwem Agnieszki Zwiefki główną nagrodę przyznało filmowi "Dzień babci".

  1. Festiwal "Lato z Muzami" to kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt filmów, nagrody dla Janusza Zaorskiego (honorowy Laur Cisowy za osiągnięcia życia) i Pawła Domagały (nagroda "Robi swoje!" dla młodego polskiego aktora), premierowe wykonanie nowej muzyki do "Brzdąca" Chaplina, warsztaty artystyczne z udziałem młodzieży z Polski, Ukrainy i Niemiec oraz wiele innych wydarzeń.

W ciągu 10 dni festiwalu (warsztaty, filmowe przedbiegi i weekend finałowy) do Nowogardu zawitali m.in.: Janusz Zaorski, Agnieszka Zwiefka, Grzegorz Jaroszuk, Paweł Domagała, Grzegorz Jankowski, Monika Kuczyniecka, Grzegorz Halama, Mateusz Nędza, aktorzy z Kabaretu na Koniec Świata, Szczecińska Liga Superbohaterów, dziennikarze, krytycy i historycy kina. Widzowie obejrzeć mogli najnowsze polskie filmy oraz spotkać ich twórców. Pokazano też filmy klasy B, kino autorskie, pełno i krótkometrażowe najnowsze produkcje, świetne zagraniczne produkcje fabularne i dokumentalne oraz niezwykłe plastelinowe animacje. Nie zabrakło wydarzeń muzycznych i artystycznych, które przyciągnęły tłumy widzów. Kilka z nich z pewnością zapisze się w historii festiwalu, a burzliwe i kontrowersyjne spotkanie z twórcami "Polskiego gówna" zostanie przez mieszkańców Nowogardu zapamiętane na lata. Zwieńczeniem festiwalu był pokaz filmu "Brzdąc" z premierową muzyką skomponowaną przez Tomasza Lewandowskiego oraz artystyczne prezentacje
uczestników międzynarodowych warsztatów ARTeria.

W konkursie Filmowa Młoda Polska zwyciężył "Dzień babci" w reżyserii Miłosza Sakowskiego. Obraz ten konkurował z około 20 innymi polskimi krótkimi fabułami i nie miał sobie w tym roku równych. Nagrodę w wysokości 2500 złotych w imieniu reżyser odebrał odtwórca jednej z dwóch głównych ról Mateusz Nędza. Film ten zdecydowanie podobał się festiwalowej publiczności, która tym samym potwierdziła słuszność jurorskiego werdyktu.

  1. jubileuszowa edycja festiwalu "Lato z Muzami" odbędzie się w dniach 13-17 lipca 2016 roku. Międzynarodowe warsztaty ARTeria rozpoczną się 8 lipca 2016.
d35bqy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35bqy5