Trwa ładowanie...

''Dziewczyna z szafy'': Oficjalna premiera z gwiazdami [foto]

''Dziewczyna z szafy'': Oficjalna premiera z gwiazdami [foto]Źródło: AFP
dfka88r
dfka88r

11 czerwca w warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera *"Dziewczyny z szafy".*

Pokaz niezwykłego obrazu Bodo Koxa, okrzykniętego jedną z najoryginalniejszych i najlepszych polskich produkcji ostatnich, przyciągnął liczne grono gości ze świata show-biznesu. Fotoreporterom pozowali m.in.: Ada Fijał, Tomasz Kot, Kinga Preis oraz dawno niewidziani Joanna Brodzik i Paweł Wilczak. "Dziewczyna z szafy" wejdzie na ekrany 14 czerwca.

Na warszawskiej premierze filmu gościło blisko tysiąc osób. Poza reżyserem Bodo Koxem stawili się – między innymi – odtwórcy głównych ról: Wojciech Mecwaldowski, Piotr Głowacki, Magdalena Różańska, Eryk Lubos, Teresa Sawicka i Magdalena Popławska, a także autor zdjęć - Arkadiusz Tomiak.

Film opowiada o niezwykłej więzi między trójką młodych i zamkniętych w swoich światach ludzi. Jacek (Piotr Głowacki) to internetowy podrywacz, który mieszka ze swoim upośledzonym i jednocześnie niezwykle utalentowanym bratem, Tomkiem (Wojciech Mecwaldowski). Magda (debiutująca na kinowym ekranie Magdalena Różańska) jest sąsiadką chłopaków, wyjątkowo skrytą dziewczyną, często zamykającą się w szafie, co jest jej ucieczką od "normalnego" społeczeństwa, do którego wyraźnie nie pasuje. Pewnego dnia Jacek prosi Magdę, aby zaopiekowała się jego bratem przez kilka godzin. Okazuje się, że ta dwójka ma ze sobą wiele wspólnego i niespodziewanie połączy ich głęboka więź.

Film jest jednocześnie zabawny i zmuszający do refleksji, reżyser podkreślał, że chciał swoim dziełem pozostawić coś na dłużej. Sam określa swoją produkcję jako film dla ludzi wrażliwych, traktujący o samotności, miłości i chęci bycia z drugim człowiekiem.

dfka88r

Kreacja Wojciecha Mecwaldowskiego porównywana jest do wybitnej roli Dustina Hoffmana w filmie "Rain Man" z 1988 r. Warto także podkreślić, że do sukcesu "Dziewczyny z szafy" z pewnością przyczynili się drugoplanowi aktorzy - Eryk Lubos, Teresa Sawicka, Olga Bołądź czy Magdalena Popławska.

"Wierzę, że ten film pokazuje, że rzeczywistość jest prosta i łatwa, a trudności, które napotykamy na swojej drodze, stwarzamy sobie sami. Swoimi pragnieniami ludzie doprowadzają do takich zagmatwań, że stając na chwilę z boku, można się jedynie śmiać" - powiedział Piotr Głowacki.

"Po przeczytaniu scenariusza, ani przez chwilę nie pomyślałam, że ten film może być komediowy. To była dla mnie surrealistyczna podróż przez nieoczywiste światy. Wydaje mi się, że Piotrek Głowacki wniósł dużo elementu komedii do swojej postaci i ona ożyła na ekranie. Bardzo mi się to podoba" - przyznała Magdalena Różańska.

Na uroczystym pokazie pojawili się aktorzy grający główne role oraz wielu znanych gości, m.in. Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, Tomasz Kot, Olga Fijał, Kamila Baar i Wojciech Błach, Aleksandra Popławska, Mariusz Drężek. "Dziewczyna z szafy" wejdzie na ekrany kin w całej Polsce 14 czerwca.

dfka88r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfka88r