Trwa ładowanie...

"Fanowski Wiedźmin" już do zobaczenia za darmo na YouTubie!

“Pół wieku poezji później” (ang. Alzur’s Legacy) to fanowski film pełnometrażowy (około 103 min) inspirowany wiedźmińską sagą Andrzeja Sapkowskiego. Produkcja jest realizowana od czterech lat przez niezależną grupę filmową złożoną z osób z Polski na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej, teatralnej oraz w branży gier wideo.

Share
"Fanowski Wiedźmin" już do zobaczenia za darmo na YouTubie!Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Pomykało
d4bc443

- Tutaj nie chodzi o pieniądze, sławę czy rozgłos, to sprawa honoru - mówią twórcy filmu. - Po cudownym czasie spędzonym z opowiadaniami, książkową sagą, grami i komiksami, poczuliśmy się zobowiązani do okazania wdzięczności dziełu i jego twórcy, Andrzejowi Sapkowskiemu - dodają.

Jak zapowiadają twórcy, scenariusz jest oryginalną historią rozgrywającą się kilkadziesiąt lat po książkowej sadze, głównym bohaterem nie będzie słynny Geralt z Rivii, ale jego przyjaciel, wiedźmin Lambert. W filmie pojawią się także inne postaci znane fanom twórczości Sapkowskiego.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Pomykało

Opis fabuły

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik - Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

d4bc443

Nasze motto: film od fanów dla fanów

“Pół Wieku Poezji Później” był w trakcie realizacji od roku 2015. Na początku 2016 roku twórcy zgłosili swój projekt na crowdfundingowy portal Polak Potrafi i w ciągu miesiąca udało im się zebrać 48 000 PLN. Kolejne zbiórki odbyły się także przez międzynarodowe Indiegogo oraz na Facebooku dzięki wsparciu Stowarzyszenia Artystycznego KMT.* Łączny budżet filmu nie przekroczył 100 tysięcy złotych*, ale to nie przeszkodziło ekipie w stworzeniu filmu z rozmachem właściwym dla produkcji fantasy. Zdjęcia do filmu ruszyły się jesienią 2016 roku, m.in. w Warowni Wikingów Jomsborg. Kolejne zdjęcia odbyły się w 2017 i 2018 roku (w Skansenie nad Bugiem w Kuligowie, Twierdzy Modlin), a ostatni klaps na planie filmu padł w marcu tego roku na zamku w Iłży.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Pomykało

W obsadzie filmu zobaczymy takich polskich aktorów jak Zbigniew Zamachowski (który ponownie wciela się w rolę barda Jaskra), Mariusz Drężek (w roli wiedźmina Lamberta), Magdalena Różańska (czarodziejka Triss), Marcin Bubółka (Julian), a także: Kamila Kamińska (czarodziejka Ornella), Bartosz Wesołowski (Boguch), Janusz Szpiglewski (Agaius) i Andrzej Strzelecki (Sołtys Włościbyt). Reżyserem filmu jest Jakub Nurzyński. Scenariusz napisali Brunon Hawryluk, Dariusz Gabryelewicz i Jakub Nurzyński. Autorem zdjęć do filmu jest Michał Wiśniowski, a muzykę skomponowali Liz Katrin i Marcin Cyronek. W produkcji ponadto brało udział ok. 400 osób.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Pomykało

Produkcja jest realizowana non-profit i żaden z twórców (w tym aktorzy) nie osiągnął korzyści majątkowych z tytułu realizacji. Prawa autorskie do “Wiedźmina” należą do Andrzeja Sapkowskiego, Platige Image, Netfliksa oraz CD Projekt RED.

"Fanowskiego Wiedźmina" czyli "Pół Wieku Poezji Później" można obejrzeć TUTAJ.

Przypominamy, że "Wiedźmin" Netfliksa będzie dostępny na platformie od 20 grudnia. Już zapowiedziano drugi sezon.

d4bc443
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bc443
d4bc443