Trwa ładowanie...
nagrody
17-12-2019 20:45

Feliks Falk i Janusz Majewski laureatami Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Feliks Falk i Janusz Majewski znaleźli się w gronie laureatów tegorocznych Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP). Oprócz nich nagrodzono jeszcze 5 osób związanych z branżą filmową.

Feliks Falk i Janusz Majewski laureatami Nagród Stowarzyszenia Filmowców PolskichŹródło: East News
d1cib39
d1cib39

Feliks Falk to reżyser, scenarzysta i pedagog, który swoimi filmami wielokrotnie dowodził wyczulenia na rzeczywistość. Dlatego SFP zdecydowało się go uhonorować. W okresie PRL Falk współtworzył antysystemowe nurty w filmie polskim - kino moralnego niepokoju i produkcje antystalinowskie.

Nagrodzony przez SFP został też Jerzy Malewski, reżyser, scenarzysta i pedagog. Wyróżniono go za całokształt twórczości. Odpowiada za m.in. "Czarnego mercedesa", "Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy", "Złoto dezerterów" i "Zaklęte rewiry". ma na swoim koncie m.in. Złoty Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis, Polską Nagrodę Filmową Orzeł za całokształt twórczości, Platynowe Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Nagrodę PSC.

Oprócz tej dwójki nagrody SFP otrzymali Piotr Kamler, krytyczka filmowa Maria Oleksiewicz, scenografka Teresa Gruber, autor zdjęć filmowych Andrzej Ramlau oraz realizator-reżyser dźwięku Wacław Pilkowski. Nagrody SFP przyznawane są od 2007 r.

d1cib39
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cib39