Trwa ładowanie...
d31rp10

Festiwal filmowy w Cannes został przełożony. Powodem rozwijająca się pandemia koronawirusa

Festiwal filmowy w Cannes, czyli jedna z najważniejszych imprez w branży filmowej, został przełożony. Powodem pandemia koronawirusa. To pierwszy raz w historii, kiedy zmienia się termin tego wydarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Parasite" otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes w 2019 r.
"Parasite" otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes w 2019 r. (East News)
d31rp10

Tegoroczny, 73. Festiwal Filmowy w Cannes miał odbyć się w dniach 12-23 maja. Jednak z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy wydarzenia zmuszeni byli przesunąć termin imprezy. Wstępnie mówi się, że odbędzie się on w czerwcu, jednak dynamiczny rozwój sytuacji może zweryfikować te plany.

Według portalu indiewire.com to pierwszy raz w historii, kiedy festiwal w Cannes jest przekładany lub odwoływany.

ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

d31rp10

Pandemia koronawirusa już wcześniej zmusiła organizatorów to zmiany swoich planów. Na początku marca zrezygnowano z międzynarodowej telewizyjnej konferencji MipTV, a Canneseries przeniesiono na październik.

We Francji stwierdzono prawie 11 tys. przypadków zarażenie koronawirusem. 1300 osób wyzdrowiało, a 372 zmarły. Francja ma siódmą największą liczbę chorych na świecie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d31rp10

Podziel się opinią

Share
d31rp10
d31rp10