Trwa ładowanie...
cannes
23-04-2014 14:33

"Fragmenty" Agi Woszczyńskiej na festiwalu w Cannes

"Fragmenty" Agi Woszczyńskiej na festiwalu w CannesŹródło: Off Cinema Festival
d23n91t
d23n91t

Film "Fragmenty" w reżyserii Agi Woszczyńskiej zostanie pokazany w prestiżowej sekcji Directors Fortnight 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

"Fragmenty" to zbiór luźno powiązanych ze sobą scen o rozpadzie związku, rozpadzie świata, którego główna bohaterka kurczowo się trzyma. Anna i jej partner wiodą wygodne życie, mają dobrze płatną pracę i chodzą do drogich restauracji, uprawią intensywny seks i poranny jogging. Jednak mieszczański styl życia, monotonia, z której nie widać wyjścia, powodują, że Anna gnije od środka.

W rolach głównych wystąpili młodzi aktorzy: Agnieszka Żulewska i Dobromir Dymecki. Na ekranie zobaczymy także Sławomira Orzechowskiego, Sebastiana Stankiewicza, Katarzynę Wajdę i Tomasza Borkowskiego.

Sekcja Quinzaine des Réalisateurs (Directors' Fortnight) została powołana przez francuską gildię reżyserów po wydarzeniach maja '68. Prezentowane są w niej dzieła młodych filmowców. Od samego początku w ramach sekcji promowane jest odważne, awangardowe kino. To tutaj pierwsze filmy pokazywali najwięksi twórcy kina autorskiego: Werner Herzog, George Lucas, Martin Scorsese, Ken Loach, Jim Jarmusch, Jerzy Skolimowski, bracia Dardenne i Michael Haneke.

Aga Woszczyńska to absolwentka Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. W ostatnich latach zrealizowała kilka filmów krótkometrażowych, m.in. "Luiza Hert" i "Obudź się", które z powodzeniem prezentowane były na festiwalach w Polsce i za granicą. Teraz pracuje nad debiutem dokumentalnym oraz rozwija pełnometrażowy projekt fabularny.

Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 14-25 maja.

d23n91t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23n91t