Trwa ładowanie...
zamachowski
27-08-2013 20:58

''Gabriel'': Polski film ciepło przyjęty na festiwalu filmowym w Montrealu

''Gabriel'': Polski film ciepło przyjęty na festiwalu filmowym w Montrealu
d2zobul
d2zobul

Wczoraj w Montrealu odbył się pierwszy festiwalowy pokaz filmu *''Gabriel'' w reżyserii Mikołaja Haremskiego, w którym zagrali między innymi, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski.*

Po pokazie producent filmu – Paweł Wendorff powiedział: ''Montreal to jedyny w Ameryce Północnej festiwal klasy A. Film familijny na tego rodzaju imprezie to raczej rzadkość. Mimo to, festiwalowa publiczność przyjęła 'Gabriela' entuzjastycznie. Podkreślano świetną grę aktorów, wyjątkowo oryginalny temat i humor filmu.''

''Gabriel'' to kino familijne dla młodej widowni, wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i nastoletnich dylematach, w której nie brak wątków kryminalno–komediowych.

Obok wspomnianych aktorów, w filmie zobaczymy także Cezarego Kosińskiego, Przemysława Bluszcza, komediowy duet Sławomira Orzechowskiego i Tomasza Sapryka, a także debiutujących w głównych rolach na dużym ekranie Jana Rotowskiego i Natana Czyżewskiego.

d2zobul

Głównym bohaterem filmu ''Gabriel'' jest dwunastoletni Tomek, miłośnik motoryzacji i samochodów, który spędza cały wolny czas w warsztacie Raszyńskiego. Pewnego dnia postanawia opuścić dom dziadków i wyruszyć w pełną przygód podróż, której celem ma być odnalezienie ojca. Już na samym początku wpada w tarapaty, z których pomaga mu wyjść tajemniczy przyjaciel, Gabriel. Pomimo nieporozumień na początku ich znajomości, chłopcy zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła niebezpiecznym okolicznością podróży. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Producentem filmu jest Anima-Pol. ''Gabriel'' powstał w koprodukcji Centrum Technologii Audiowizualnych, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

d2zobul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zobul