Grób Kipiel-Sztuki utonął w kwiatach. Żałobnicy spełnili jej prośbę
13 czerwca odbył się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka zmarła po ciężkiej chorobie w hospicjum w Wałbrzychu. Uroczystość zaplanowała wcześniej. Miała kilka życzeń, które bliscy spełnili.
- Dokładnie powiedziała, jak ma wyglądać pochówek. Pogrzeb będzie miał charakter świecki, nie może być wieńców i ma być kolorowo.Wszyscy mają przyjść kolorowo ubrani i przynieść kolorowe kwiaty. Ma być wesoło. Tak jak ona była wesoła, tak ma być - mówiła "Faktowi" kilka dni po śmierci siostry Dorota Kipiel.
Tak też się stało. Bliscy Marzeny byli ubrani na czerwono, niebiesko, biało i zielono. Trzymali 58 kolorowych balonów, by uczcić liczbę lat życia aktorki. A zamiast wieńców, przynieśli kwiaty, które wprost zalały miejsce pochówku.
Jedynym dziwnym elementem na grobie była czapka z napisem "Trump 2020".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Odeszli w 2023 roku. Pozostaną w naszej pamięci
Marzena Kipiel-Sztuka została pochowana w grobie rodzinnym w Legnicy obok swoich rodziców.
Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 r. w Legnicy. Ukończyła Technikum Budowlane. Z wykształcenia była magistrem zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 1987-1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 roku występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Zadebiutowała w teatrze rolą salowej w spektaklu "Szpital rejonowy" w reżyserii Józefa Jasielskiego na scenie legnickiego Teatru Dramatycznego.
Występowała w licznych filmach i serialach. Widzowie mogli oglądać ją w takich produkcjach jak "Kop głębiej", "Fighter", "Pierwsza miłość", "Fala zbrodni" czy "Behawiorysta". Największą popularność przyniosła jej rola Haliny Kiepskiej w serialu Polsatu "Świat według Kiepskich".
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy o rewolucji w HBO Max, które zmieniło się w krótkie Max. Ile to kosztuje? Co można oglądać? Przy okazji wspominamy wstrząsające sceny z "Rodu smoka", który wraca z 2. sezonem. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: