Trwa ładowanie...
hel
06-07-2016 17:04

''Hel'': Pisarz zamieszany w morderstwo na Helu

''Hel'': Pisarz zamieszany w morderstwo na Helu
d2kll7l
d2kll7l

5 sierpnia na ekrany kin wejdzie thriller "Hel". Do sieci trafił właśnie oficjalny zwiastun.

W obsadzie filmu zobaczymy m.in. gwiazdę hitu "Jesteś Bogiem" - Marcina Kowalczyka oraz znanego z amerykańskich seriali "Z Archiwum X" i "Californication" - Philipa Lenkowsky'ego. "Hel" to debiut reżyserski Pawła Tarasiewicza i Katii Priwieziencew.

W niewyjaśnionych okolicznościach, na odciętym od świata i na pozór spokojnym półwyspie helskim, dochodzi do tajemniczej zbrodni. Łączy ona ze sobą młodego chłopaka Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (w tej roli debiutantka, Małgorzata Krukowska) - striptizerkę z lokalnego baru. Głównym podejrzanym w sprawie jest amerykański pisarz Jack (Philip Lenkowsky), który przyjechał do Polski pisać nowy scenariusz. Wkrótce jednak policyjne śledztwo odkryje mroczne sekrety mieszkańców kurortu.

- Głównym założeniem naszej opowieści jest zbadanie cienkiej granicy między fikcją a rzeczywistością - mówią twórcy. - Chcieliśmy stworzyć film, który opiera się na klimacie, aurze tajemniczości, którego akcja jest apolityczna i nieosadzona w jakichkolwiek realiach, tak żeby była zrozumiała zarówno dla polskiego, jak i zagranicznego widza. Dodatkowo umiejscowienie akcji filmu w uniwersalnej rzeczywistości pozwala nam w pełni poczuć magię kina i przenieść się na moment w inną czasoprzestrzeń.

Za zdjęcia odpowiadają Clemence Thurninger, Joaquin Del Paso i Paweł Tarasiewicz. Muzykę do filmu napisał Patryk Zakrocki. "Hel" - to jeden z ostatnich filmów zrobionych w Polsce na taśmie 35 mm.

d2kll7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kll7l