Trwa ładowanie...
dw27zvy

Jerzy Moes nie żyje. Aktor znany z “Czterdziestolatka” zmarł w wieku 83 lat

Jerzy Moes, aktor znany z takich seriali jak “Czterdziestolatek”, “Dom” oraz “Polskie drogi”, nie żyje. Artysta zmarł w wieku 83 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Moes nie żyje. Aktor znany z “Czterdziestolatka” zmarł w wieku 83 lat
Jerzy Moes nie żyje. Aktor znany z “Czterdziestolatka” zmarł w wieku 83 lat (East News)
dw27zvy

Jerzy Moes nie żyje

Jerzy Moes zmarł 27 kwietnia w wieku 83 lat. O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich

“Z żalem żegnamy Jerzego Moesa naszego Kolegę związanego z ZASP-em od niemal pół wieku, aktora filmowego, radiowego, telewizyjnego oraz Teatrów Dolnośląskich Jelenia Góra-Wałbrzych, im. Stefana Żeromskiego Kielce-Radom, Dramatycznych i Rozmaitości we Wrocławiu, Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Operetki Śląskiej w Gliwicach, Płockiego oraz warszawskich: Dramatycznego, Ateneum im. Stefana Jaracza oraz Ziemi Mazowieckiej.” - poinformował Związek Artystów Scen Polskich w specjalnym oświadczeniu.

dw27zvy

Moes był żonaty z Katarzyną Sieczkowską, z którą miał synów Rafała i Konrada.

Jerzy Moes - kariera wybitnego aktora

Jerzy Moes zadebiutował w 1961 r. w ówczesnym Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze, w roli Lindego w spektaklu “Staś i Nel” w reżyserii Zuzanny Łozińskiej. Z kolei debiut ekranowany odnotował w 1964 r., gdzie wcielił się w rolę kapitana w “Pierwszym dniu wolności” Aleksandra Forda.

Aktor zdobył popularność w epizodycznych rolach w kultowych polskich serialach m.in. “Czterdziestolatek”, “Alternatywy 4”, “Dom”, “07 Zgłoś się”, “Zmiennicy” czy “Awantura o Basię”. Po raz ostatni wystąpił w “Barwach szczęścia” w 2017 r.

Moes zagrał również w 110 filmach. Szczególnie zapamiętany zostanie z filmu Stanisława Barei “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?”, gdzie wcielił się w milicjanta wypisującego mandaty za używanie niecenzuralnego słownictwa.

dw27zvy

Podziel się opinią

Share
dw27zvy
dw27zvy