Trwa ładowanie...
elton john
06-02-2014 08:03

''Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze'': Elton John w technikolorze

''Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze'': Elton John w technikolorze
d2j8krz
d2j8krz

*Elton John wyprodukuje animowaną wersję klasycznego musicalu Toma Rice'a i Andrew Lloyda Webbera - "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze".*

Pomysł scenicznego oryginału narodził się już w 1868 roku. 15-minutowa kantata przerodziła się w ciągu kilku lat w cały spektakl, który wystawiano na West Endzie, a następnie na Broadwayu. Do dziś widowisko zarobiło 600 milionów dolarów.

Inspirowana wątkami biblijnymi opowieść o Józefie, synu Jakuba z Księgi Rodzaju, którego bracia sprzedali w niewolę, jest niemal w całości śpiewana.

Prawa do ekranizacji nabyła firma Eltona Johna, Rocket Features. Muzyk weźmie na siebie obowiązki producenta wykonawczego animacji. Wspierać go będą autorzy pierwowzoru.

d2j8krz

Animacja nie będzie pierwszą kinową wersją produkcji. W 1999 roku na podstawie musicalu zrealizowano film z Donnym Osmondem w roli głównej.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie ruszą prace nad nowym dziełem. Na razie firma Rocket Features zajęta jest produkcją obrazu "Rocketman", w którym Tom Hardy zagra samego Eltona Johna. Studio zajmuje się również realizacją "Sherlock Gnomes", kontynuacji "Gnomea i Julii".

d2j8krz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j8krz