Trwa ładowanie...

Karolina Kozioł jedzie do Cannes. Kim jest aktorka grająca w najpopularniejszych serialach?

25-letnia Karolina Kozioł kilka lat temu wyjechała do Londynu. Chciała podbić tamtejszy rynek filmowy. Ale nawet w najśmielszych marzeniach nie spodziewała się, że dostanie role w "Line of Duty" i "Coronation Street" - dwóch szalenie popularnych brytyjskich serialach.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Karolina Kozioł jedzie do Cannes. Kim jest aktorka grająca w najpopularniejszych serialach?Źródło: Materiał prasowy, fot: Materiały prasowe
d2v8tub
d2v8tub

Oskar Netkowski, Wirtualna Polska: Kiedy ostatnio rozmawialiśmy, skromnie mówiłaś o swojej "karierze" na Zachodzie. Dużo się zmieniło od tamtego czasu?

Karolina Kozioł: Cięgle się uczę. Jestem bardzo głodna i ciekawa świata. Kocham przesuwać swoje kolejne horyzonty i brać życie garściami. Odnoszę bardzo dużo porażek, praktycznie codziennie spotykam się z tym, że znów się nie udało. Jeżeli by zsumować moje porażki, to byłabym przeciwieństwem kogoś, kto robi karierę. Od czasu, kiedy rozmawialiśmy, nakręciłam parę filmów i zdobyłam Kilimandżaro.

ZOBACZ TAKŻE: "W łóżku z Oskarem". Manuela po latach spotkała się z Wielkim Bratem

Rolami w jakich produkcjach możesz się dzisiaj pochwalić? Ostatnio jeszcze nie mogłaś o tym mówić.

Niedawno wystąpiłam w serialu "Line of Duty". To jeden z obecnie najbardziej popularnych seriali brytyjskich. Możecie zobaczyć mnie także w "Coronation Street".

Głośno jest o twoim projekcie "Streets of London", który zrobiłaś razem z dwiema innymi Polkami. O czym jest i skąd pomysł na scenariusz?

Chodziło, aby przedstawić historię pt. "Jesteś tym, co jesz". Przedstawiłyśmy tam historię dziewczyny, którą wychowywała ulica. Dzieliła się z innymi wszystkim, co miała. W Londynie jest ogromny problem bezdomności. Tym filmem chciałyśmy dać nadzieję na lepsze jutro. To film o sile ludzi, o tym, że razem możemy więcej.

"Streets of London" możecie obejrzeć tutaj:

Film został wybrany jako jeden z 10 na ceremonię BAFTA oraz powalczy w Cannes. Spodziewałaś się takiego wyróżnienia?

Absolutnie nie. Dla mnie i dziewczyn to była zabawa i wspaniała lekcja. Choć pamiętam, że żeby nakręcić jedną scenę, pracowałyśmy przy tym filmie od 3 nad ranem do późnego wieczora. Było trudno, ale zdecydowanie warto.

d2v8tub

Mówi się, że wasz film pokazuje siłę i determinację współpracy samych kobiet. Na czym polega jego fenomen?

To film, który został stworzony przez kobiety. Uważam, że to bardzo ważne, bo kobiety wciąż stanowią mniejszość, jeżeli chodzi o przemysł filmowy. A w kobietach siła!

Czy możesz już mówić o sukcesie zagranicą? Niejedna polska gwiazda wróciła do kraju z podkulonym ogonem. Ty podbijasz zachodni rynek filmowy.

Sukcesem będzie dla mnie, jeżeli stworzę coś, co rozśmieszy ludzi. Bądź pokaże inny sposób patrzenia na świat. A żeby tego dokonać, muszę się jeszcze sporo nauczyć. Wierzę jednak w to, że mi się uda.

Czujesz, że wyprowadzka z Polski była dobrą decyzją?

Czuje się obywatelką świata. Mieszkam w Londynie, ale praktycznie wszystkie produkcje nagrywam poza Londynem, ostatnio nawet na Ukrainie. Kocham Londyn przede wszystkim za różnorodność.

Jest szansa, że zobaczymy cię w jakieś polskiej produkcji? Może u Vegi?

Uwielbiam to, w jaki sposób Patryk Vega przedstawia postacie kobiet. Są to silne kobiety, a nie tylko dodatek do męskich postaci. Jeżeli dalej będę ciężko pracować, to może się uda. Kto wie?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2v8tub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v8tub