Trwa ładowanie...
d1vwk7a

Karolina Piechota nagrodzona w Kairze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karolina Piechota nagrodzona w Kairze
d1vwk7a

Karolina Piechota, która wcieliła się w jedną z głównych bohaterek filmu "Drzazgi" Macieja Pieprzycy, otrzymała za tę rolę nagrodę dla najlepszej aktorki na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.

W jury, które przyznało nagrodę Piechocie, zasiadał m.in. znany amerykański aktor Tom Berenger, a także twórcy filmowi i aktorzy z: Indii, Algierii, Argentyny, Kanady, Egiptu, Włoch, Litwy, Rumunii i Hiszpanii.

"Drzazgi" są produkcją Telewizji Polskiej oraz Akson Studio z Warszawy. O nagrodzie poinformowała w poniedziałek PAP Aleksandra Biernacka, zajmująca się w TVP sprawami związanymi z festiwalami filmowymi.

d1vwk7a

Główne role w filmie Macieja Pieprzycy zagrali Karolina Piechota, Antoni Pawlicki i Marcin Hycnar. W obsadzie są też m.in.: Tomasz Karolak, Jacek Braciak, Krzysztof Globisz, Tomasz Kot i Magdalena Stużyńska. Akcja rozgrywa się na Śląsku. Główni bohaterowie to trójka młodych ludzi - Robert, Bartek i Marta.

Robert (Pawlicki) to syn górnika, mieszkaniec ubogiego śląskiego osiedla, zagorzały kibic piłki nożnej. Romansuje z żoną miejscowego sklepikarza, która szuka w ramionach Roberta ciepła i miłości. Bartek (Hycnar) jest z kolei utalentowanym naukowcem, dostaje szansę na prestiżowe stypendium w Stanach Zjednoczonych; pochodzi z typowo śląskiej rodziny, jednak chciałby żyć inaczej niż krewni, opuścić Śląsk.

Marta (Piechota) to natomiast jedynaczka wychowana w nowobogackiej rodzinie. Rodzice chcą wydać Martę za mąż za bogatego, ale nudnego chłopaka. Dziewczyna nie marzy jednak o pieniądzach, lecz o prawdziwej miłości.

Karolina Piechota ma 25 lat. W 2007 r. ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, w tym samym roku zdobyła trzecią Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Grety w przedstawieniu "Pułapka" na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Za rolę Marty w "Drzazgach" Karolina Piechota otrzymała już nagrodę za najlepszy debiut aktorski na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni.

d1vwk7a

Podziel się opinią

Share
d1vwk7a
d1vwk7a