Trwa ładowanie...

"Kobiety bez wstydu": Joanna Liszowska idzie na terapię

"Kobiety bez wstydu": Joanna Liszowska idzie na terapięŹródło: getty
d4357hx
d4357hx

- Jej umiejętność dominowania na ekranie przyrównałbym do fotogeniczności Kate Winslet. *Joasia Liszowska jest oczywiście ładniejsza , ale chodzi mi o to, że każde pojawienie się Winslet na ekranie ma dla widza znaczenie, jej postać jest zawsze istotna - opowiada Witold Orzechowski reżyser i scenarzysta "Kobiet bez wstydu". W jego najnowszej produkcji aktorka wciela się w rolę energicznej bizneswoman Alicji Marczak. Trafia na kozetkę Piotra Roli-Kossaka (Michał Lesień) i tak jak pozostałe pacjentki traci dla niego głowę.*

- W tym wypadku nie było mowy o castingu, ponieważ główną rolę kobiecą napisałem specjalnie dla Joanny Liszowskiej, którą widziałem wcześniej kilka razy w teatrze, gdzie grała postaci komediowe - wyjaśnia Witold Orzechowski. - Dopasowałem Alicję Marczak do jej temperamentu oraz ogromnej komediowości. I muszę przyznać, że jestem dumny z tego, że to właśnie w moim filmie po raz pierwszy zagrała główną postać żeńska. Bardzo żałuję, że nie widuję jej częściej w takich obrazach - kontynuuje.

Odgrywający rolę psychoanalityka, Michał Lesień również nie szczędzi pochwał pod adresem swoich ekranowych partnerek „Główną zaletą filmu są kreacje aktorek. Wszystkie stworzyły nietuzinkowe, wspaniałe postaci, pokazujące kunszt i charakter. Moja postać była takim łącznikiem pomiędzy nimi” i dodaje „Jako aktor mogę się tylko cieszyć, że dane mi było zagrać z nimi wszystkimi”. Joanna Liszowska także bardzo dobrze wspomina ich wspólną pracę na planie „Miałam ogromne porozumienie z Michałem, dużo rozmawialiśmy, mieliśmy wspólną wizję, jak to powinno wyglądać.”

d4357hx

Kiedy Alicja trafia do gabinetu psychoanalizy tylko dla Pań jej relacja z Piotrem Rolą-Kossakiem rozwija się zarówno na płaszczyźnie pacjentka – doktor, jak również na płaszczyźnie prywatnej. Pozostaje pytanie, czy wiszący w powietrzu romans pozwoli jej ułożyć sobie od nowa życie prywatne? I czy fałszywy psychoanalityk będzie w stanie zapomnieć i wszystkich innych paniach potrzebujących fachowej pomocy?

"Kobiety bez wstydu" 22 lipca w kinach.

d4357hx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4357hx