Trwa ładowanie...
d1koaqv

"Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II" - gdzie obejrzeć pierwsze części kultowej komedii?

Meblościanki, tapirowane fryzury, kiepskie ubrania... Ale przede wszystkim zabawne sceny i teksty, które przeszły do historii - fani komedii z lat 80. mogą już oglądać kontynuację słynnego "Kogla-mogla". Do kin na trzecią część pójdą jednak także widzowie, którzy pierwowzoru sprzed 30 lat nie widzieli. Warto nadrobić zaległości!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Produkcja sprzed lat wciąż jest bardzo popularna
Produkcja sprzed lat wciąż jest bardzo popularna (Materiały prasowe)
d1koaqv

"Kogel-mogel" powstał w 1988 roku, a na fali popularności produkcji już rok później nakręcono kolejny odcinek przygód rezolutnej Kasi. Temat był bliski wielu ludziom, którzy pod koniec dekady, gdy PRL chylił się ku upadkowi, marzyli o wielkomiejskim życiu daleko od nie tak atrakcyjnej wsi. Przygody Kasi śledzono więc z zapartym tchem, a jej borykanie się z Piotrusiem oraz jego nowobogackimi rodzicami wywoływało salwy śmiechu.

Skromna Błęcka-Kolska stara się pozować na ściance

W latach 90. o nakręceniu kolejnych "kogli-mogli" nikt nie pomyślał. Kasia czekała 30 lat na powrót do kin. 25 stycznia odbyła się premiera. My widzieliśmy "Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3" wcześniej i, niestety, okazało się, że komedia ma sporo minusów. Jednak, aby ocenić kolejne dzieło ciętego pióra Ilony Łepkowskiej, musicie obejrzeć je sami.

d1koaqv

Jeśli nie macie za sobą seansów z pierwszą i drugą częścią, warto uzupełnić braki. Tym bardziej, że filmy sprzed trzech dekad nadal są wysoko oceniane przez miłośników kina.

Gdzie obejrzeć "Kogel-mogel"?

W telewizji co jakiś czas wyświetlane są powtórki komedii z Grażyną Błęcką-Kolską w roli głównej. W 2018 roku widzowie mogli zobaczyć film aż ponad 20 razy na kanałach Polsat Film, Kino Polska, Kino TV, Polsat, Stopklatka. Pokazywano go nawet kilka razy w miesiącu. Ostatnia emisja odbyła się niespełna miesiąc przed premierą trzeciej części hitu. Kolejna jest zaplanowana na 15 lutego 2019 r., godzina 20:05, Polsat.

Gdzie obejrzeć "Galimatias, czyli Kogel-mogel 2"?

d1koaqv

Z "Galimatiasem..." sprawa ma się gorzej. Kontynuacja przygód Kasi nie cieszy się aż tak wielką popularnością - w 2018 roku film w telewizji wyświetlono zaledwie kilka razy, ostatnio pod koniec września. I niestety, nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie druga część "Kogla-mogla" była emitowana.

"Kogel-mogel" i "Kogel-mogel 2" Okładki DVD
"Kogel-mogel" i "Kogel-mogel 2" (Okładki DVD)

Jeśli telewizja nie da rady sprostać kinomaniakom, którzy nie pójdą na seans kolejnej części, nie obejrzawszy dwóch poprzednich, pozostaje zaopatrzyć się w płytę DVD z produkcjami. Płyt można szukać w niewielu, ale jednak wciąż działających, wypożyczalniach, w sklepach albo w serwisach aukcyjnych. Zakup płyt z klasyką wśród polskich komedii to spory wydatek - za DVD trzeba zapłacić od 70 do 300 zł.

Może więc warto śledzić program telewizyjny i czatować na kolejne części komedii emitowane przez stacje? Wybór należy do was.

d1koaqv

Zobacz też: Anna Mucha pokazała scenę, która nie trafiła do filmu. Odważna!

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1koaqv

Podziel się opinią

Share
d1koaqv
d1koaqv