Trwa ładowanie...
chan-wook park
12-10-2011 11:07

Koreańska Noc Grozy w Kinie Muranów w ramach Festiwalu Filmowego Pięć Smaków

Koreańska Noc Grozy w Kinie Muranów w ramach Festiwalu Filmowego Pięć Smaków
d3ureet
d3ureet

W sobotę 22 października odbędzie się w Kinie Muranów wyjątkowy pokaz. O godzinie 20:15 zaprezentowane zostaną trzy koreańskie filmy grozy: „Nocny połów” Park Chan-wooka i Park Chan-kyonga, oraz „Ujrzałem diabła” i „Opowieść o dwóch siostrach” Kim Jee-woona. W przerwie pokazu widzowie zostaną zaproszeni na tematyczne małe-co-nieco, czyli surowe sajgonki.

Łącząc amerykańską tradycję święta Halloween i wcześniejszych, słowiańskich Dziadów z kinematografią azjatyckich mistrzów gatunku, Festiwal Filmowy Pięć Smaków już po raz kolejny zaprasza widzów na noc filmów grozy. Tym razem będą to obrazy produkcji koreańskiej.

Cena wstępu na wszystkie trzy filmy: 33,3zł. Przyjdź z osobą towarzyszącą, a zapłacisz magiczną sumę.

REPERTUAR:

„Nocny połów”, reż. Park Chan-wook, Park Chan-kyong, Korea Południowa 2011, 30'

Pierwszy koreański film zrealizowany za pomocą iPhone'a 4. Stworzyli go wspólnie Park Chan-wook, znany z „trylogii zemsty", na którą składają się: "Pan Zemsta", nagrodzony w Grand Prix w Cannes "Oldboy" i "Pani Zemsta", oraz jego brat, Park Chan-kyong, znany głównie z krótkich metraży. Hipnotyzująca muzyka UhUhBoo Project (znanego z "Pana Zemsty") w połączeniu z efektami wizualnymi wywołuje metafizyczne wrażenie. Bohaterem filmu jest wędkarz, spędzający noc nad jeziorem. Zamiast ryby wyławia z wody martwą młodą kobietę, która na jego oczach ożywa.

d3ureet

* „Ujrzałem diabła”*, reż. Kim Jee-woon, Korea Południowa 2010, 141'

Błyskotliwy thriller Kim Jee-woona, specjalisty od kina gatunkowego, idzie o krok dalej w stosunku do konwencjonalnych opowieści o psychopatycznych zabójcach. Ukazuje kruchą granicę między złem i dobrem, mordercą i ścigającym go przedstawicielem prawa, który – by ukarać zwyrodnialca – musi przelicytować go w okrucieństwie. Akcja toczy się wokół wątku zemsty agenta służb specjalnych na mordercy swej ciężarnej żony – odrażającym psychopacie, który zwykł gwałcić, torturować i w okrutny sposób mordować młode kobiety. Plan zemsty bohatera jest prosty: znęcać się fizycznie i psychicznie nad przestępcą aż ten, podobnie jak jego ofiary, będzie błagał o śmierć...

„Opowieść o dwóch siostrach”, reż. Kim Jee-woon, Korea Południowa 2003, 115'

Oto wywiedziona z nauk Buddy, filmowa refleksja na temat iluzoryczności obrazu świata, gotycka, pełna grozy opowieść. Podstawą scenariusza jest stara, koreańska legenda Róża i Lotos, sfilmowana do tej pory aż pięciokrotnie. Pierwszy raz w 1924 roku, a ostatni w 2003 właśnie przez Kima.

d3ureet

Śledzimy losy dwóch sióstr, które na skutek tragicznych przeżyć w dzieciństwie, zostały zamknięte w szpitalu psychiatrycznym. Po latach zostają przywrócone światu. W odciętym od cywilizacji domostwie czeka na nie ojciec i nienawidząca dziewcząt macocha. Z początku nic nie wskazuje na to, że egzystencja domowników zostanie zakłócona przez wewnętrzny konflikt. Jednak z dnia na dzień między siostrami a macochą i ojcem narasta napięcie. Nie wiadomo, czy jest to sytuacja wywołana przez ludzi, czy może przez dom, kryjący w sobie makabryczną tajemnicę, o której nikt nie mówi, ale która wydaje się rzucać ponury cień na życie bohaterów.

Szczegółowy program seansów oraz opisy filmów dostępne są na stronie festiwalu: www.piecsmakow.pl

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3ureet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ureet