Trwa ładowanie...
d8ffbel

Koriolan

Najnowsze informacje
3.1
(29 głosów)
Oceń:
d8ffbel

"Coriolanus" to brytyjsko-serbski dramat, a do tego reżyserski debiut Ralpha Fiennesa z 2011 roku. Film powstał na kanwie tragedii "Koriolan" Williama Szekspira. To najnowocześniejsza od czasu „Romea i Julii” Baza Luhrmana ekranizacja dzieła słynnego dramatopisarza. Film był wyświetlany w ramach Konkursu Głównego festiwalu filmów Berlinale 2011.

Scenariusz napisał John Logan, wielokrotnie nominowany do Oscara autor najbardziej cenionych widowisk historycznych ostatnich lat „Gladiator” i „Ostatni samuraj”. Muzykę skomponował Ilan Eshkeri. Produkcją zajęli się Ralph Fiennes, Colin Vaines, John Logan, Gabrielle Tana, Julia Taylor-Stanley.

Dzieło przedstawia historię rzymskiego dowódcy Kajusza Marcjusza Koriolana (Ralph Fiennes), dumnego żołnierza, który za namową matki postanawia ubiegać się o miejsce w senacie. Koriolan nie potrafi porozumieć się ze swoim ludem, co prowadzi do zamieszek oraz do wypędzenia bohatera z miasta. Koriolan postanawia połączyć siły ze swoim największym wrogiem (Gerard Butler) i zemścić się na mieszkańcach Rzymu.

Wśród obsady znaleźli się również Vanessa Redgrave, Brian Cox, John Kani, Paul Jesson, James Nesbitt, Ashraf Barhom, Lubna Azabal oraz Jessica Chastain.

Koriolan
Tytuł oryginalny

Coriolanus

Gatunek

dramat, historyczny, thriller

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

08.06.2012

Czas trwania

122 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8ffbel
d8ffbel
d8ffbel