Trwa ładowanie...
d36m3ia

Kto miał najlepsze efekty specjalne w 2017? Znamy listę kandydatów do Oscara

90. gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zbliża się wielkimi krokami. Święto kina zaplanowano na 4 marca, jednak już teraz pojawiają się pierwsze tytuły filmów, które są na ostatniej prostej w wyścigu po Oscara. Akademia właśnie ogłosiła listę kandydatów w kategorii najlepszych efektów specjalnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" zgarną Oscara za efekty specjalne? Dotychczas tylko czwarta część sagi z 1977 r. została nagrodzona tą statuetką
Czy "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" zgarną Oscara za efekty specjalne? Dotychczas tylko czwarta część sagi z 1977 r. została nagrodzona tą statuetką (Materiały prasowe)
d36m3ia

Lista opublikowana przez Amerykańską Akademię Filmową zawiera 20 tytułów, których twórcy w mniejszym lub większym stopniu korzystali z magii efektów specjalnych. Tym sposobem w walce o Oscara zmierzą się takie widowiska jak "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" i "Valerian: Miasto tysiąca wysp", jak również "Okja" czy "Dunkierka".

Oto kandydaci zaprezentowani w porządku alfabetycznym (według oryginalnej pisowni tytułów):

"Obcy: Przymierze"
"Piękna i Bestia"
"Blade Runner 2049"
"Dunkierka"
"Ghost in the Shell"
"Strażnicy Galaktyki vol.2"
"Jumanji: Przygoda w dżungli"
"Liga Sprawiedliwości"
"Kong: Wyspa czaszki"
"Life"
"Wolverine: Logan"
"Okja"
"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"
"Kształt wody"
"Spider-Man Homecoming"
"Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"
"Thor: Ragnarok"
"Valerian i Miasto tysiąca planet"
"Wojna o Planetę Małp"
"Wonder Woman"

d36m3ia

Ostateczną piątkę nominowanych filmów poznamy pod koniec stycznia, zaś głosowanie rozpocznie się miesiąc później. Ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 4 marca w Hollywoodzkim Dolby Theatre. Zeszłorocznym zwycięzcą w kategorii najlepsze efekty specjalne był film Disneya "Księga dżungli".

Obejrzyj zwiastun filmu "Księga dżungli":

d36m3ia

Podziel się opinią

Share

d36m3ia

d36m3ia