Trwa ładowanie...
dr1np3j

Kuba Czekaj i jego wizjonerski "Królewicz Olch" od piątku w kinach

Fascynujący, oryginalny, zachwycający wizualnie i przejmujący film Kuby Czekaja, jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia – "Królewicz Olch" z Agnieszką Podsiadlik, Staszkiem Cywką i Sebastianem Łachem od piątku w kinach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królewicz olch
Królewicz olch (Materiały prasowe)
dr1np3j

Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

W rolę Chłopaka wcielił się Staszek Cywka. Od najmłodszych lat grywał w serialach telewizyjnych, ale "Królewicz Olch" to jego pierwsza tak poważna rola w pełnometrażowym filmie. Matkę głównego bohatera zagrała Agnieszka Podsiadlik, która pracowała z Czekajem już przy "Baby Bump". Związana od początku swojej kariery ze sceną TR Warszawa, teraz podbija świat filmu. Zagrała w głośnym dramacie biograficznym "Kantor. Nigdy tu nie powrócę" oraz w nowym filmie Małgośki Szumowskiej, "Twarz". Agnieszce Podsiadlik partneruje Sebastian Łach, którego w ubiegłym roku oglądaliśmy w "Baby Bump" oraz w serialu "Pakt".

dr1np3j

"Królewicz Olch" to produkcja Studia Munka, działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Koproducentami obrazu są Telewizja Polska, Odra Film oraz Studio Produkcyjne Orka. "Królewicz Olch" był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz przez Dolnośląski Fundusz Filmowy. Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

"Królewicz Olch" w kinach od 18 września.

KIN��WKI.pl Materiały prasowe
KIN��WKI.pl
"Królewicz olch" Materiały prasowe
"Królewicz olch"
dr1np3j

Podziel się opinią

Share

dr1np3j

dr1np3j