Trwa ładowanie...

"Lokatorki" Klary Kochańskiej w finale studenckich Oscarów

Share
"Lokatorki" Klary Kochańskiej w finale studenckich OscarówŹródło: mat. promocyjne
d22fclz

Film ''Lokatorki'' (Tenants) w reżyserii Klary Kochańskiej znalazł się w finale Studenckiej Nagrody Akademii Filmowej. To wielkie wyróżnienie dla studentki łódzkiej filmówki.

Główną bohaterką „Lokatorek” jest Justyna, samotna trzydziestoparolatka, która mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Sen Justyny o własnym miejscu spełni się...jako koszmar. W obsadzie filmu znaleźli się Julia Kijowska, Beata Fudalej, Diana Zamojska, Joanna Drozda, Paweł Królikowski, Sławomir Orzechowski, Miron Jagniewski i Daniel Guzdek.

„Lokatorki” to zrealizowany na PWSFTviT w Łodzi film dyplomowy Klary Kochańskiej, która wcześniej studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych w Warszawie. Jest autorką kilku filmów krótkometrażowych: „Królowa Śniegu, „Zmartwychwstanie”, „10 Apgar”, „Lokatorki" oraz współautorką scenariusza „Flora i Fauna” (reż. Piotr Litwin) oraz realizatorką teledysków do utworów „The Cliff” i „Enchanted” Klary Jędrzejewskiej.

d22fclz

„Lokatorki” zostały wybrane Najlepszym Filmem Krótkometrażowym 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, były też nagrodzone na innych festiwalach m.in. w Hong Kongu.

Do studenckiego Oscara byli nominowani m.in. Dorota Kędzierzawska, Łukasz Wylężałek, Iwona Siekierzyńska, Sławomir Fabicki i Filip Marczewski.

Laureata studenckiego Oscara poznamy 22 września. Gratulujemy młodej reżyserce i trzymamy kciuki!

d22fclz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22fclz
d22fclz